Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
james foley
20.08.2014 06:45

Wideo pokazujące śmierć dziennikarza autentyczne

Śmierć amerykańskiego reportera Jamesa Foleya potwierdziła rodzina.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PrntScrn/YouTube)

Dwaj funkcjonariusze rządu USA, którzy zastrzegli sobie anonimowość, oświadczyli, że opublikowane wczoraj nagranie wideo ukazuje rzeczywiście egzekucję amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya przez dżhadystów z Państwa Islamskiego. Śmierć Foleya potwierdziła rodzina.

Jeden z nich powiedział ponadto, że oczekuje się, iż prezydent Barack Obama złoży w środę oświadczenie na temat tego zabójstwa.

Rodzina Foleya, niezależnego dziennikarza, który został uprowadzony w listopadzie 2012 r. w Syrii, potwierdziła jego śmierć na stronie internetowej założonej w celu mobilizowania poparcia dla jego uwolnienia.

Matka dziennikarza Diane Foley w oświadczeniu zamieszczonym na tej stronie napisała, że jej syn _ oddał życie próbując ukazać światu cierpienia narodu syryjskiego _. _ Był wyjątkowym synem, bratem, dziennikarzem i człowiekiem _ - dodała.

Diane Foley zaapelowała do porywaczy aby uwolnili inne przetrzymywane przez nich osoby. _ Błagamy porywaczy aby oszczędzili życie pozostałych zakładników. Podobnie jak Jim, są niewinni. Nie mają wpływu na politykę amerykańskiego rządu w Iraku, Syrii, czy gdziekolwiek indziej _ - napisała pani Foley.

Nagranie z egzekucji (Uwaga drastyczne):

Nagranie wideo umieszczone wczoraj w sieci przez sunnickich dżihadystów z Państwa Islamskiego, którzy opanowali znaczne połacie północnego Iraku i Syrii, ma przedstawiać scenę egzekucji Foleya.

Dżihadyści zagrozili też egzekucją kolejnego amerykańskiego dziennikarza, Stevena Sotloffa, który zaginął w Syrii w lipcu 2013 r., jeśli lotnictwo USA nie zaprzestanie ataków na ich pozycje.

Czytaj więcej w Money.pl
Siły irackie zbliżają się do Tikiritu Ofensywę spowalniają miny, bomby przydrożne, a także snajperzy.
Uchodźcy z Iraku trafią do Wielkiej Brytanii? Apel Jeden z hierarchów Kościoła anglikańskiego zarzucił rządowi w Londynie, że chowa głowę w piasek w sprawie chrześcijan w Iraku.
Dżihadyści chcieli zalać Bagdad. Zabijają Kurdyjskie siły zbrojne natarcie w kierunku Mosulu rozpoczęły wczoraj i opanowały częściowo rejon zapory wodnej.
Belgia poruszona reportażem o islamie _ Belgia: kraj niewiernych, którzy zabijają muzułmanów _ - tak Belgię postrzega kilkuletni Abdullah, który twierdzi, że chce zostać dżihadystą.
Tagi: james foley, wiadomości, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz