Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiceminister obrony narodowej złożył dymisję

0
Podziel się:

Zgadzam się ze słowami premiera, że nikt pracujący w rządzie nie powinien przynosić problemów, nawet jeśli te problemy nie wynikają z intencji ani działań - pisze w oświadczeniu.

Wiceminister obrony narodowej złożył dymisję
(PAP/Rafał Guz)

Waldemar Skrzypczak zrezygnował z pełnienia stanowiska. _ Z wielką osobistą satysfakcją przyjąłem wysoką ocenę mojej pracy przez premiera Donalda Tuska. Zgadzam się jednak z jego słowami, że nikt pracujący w rządzie nie powinien przynosić problemów, nawet jeśli te problemy nie wynikają z intencji ani działań _ - pisze w oświadczeniu.

Aktualizacja 14:39

Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak potwierdził w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej resortu, że dziś wpłynęło na jego ręce pismo Skrzypczaka, w którym prosi on o dymisję ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

_ Zdecydowałem w związku z tym o skierowaniu stosownego wniosku do Prezesa Rady Ministrów. Chciałbym bardzo podziękować Panu Waldemarowi Skrzypczakowi za współpracę. Wykonał on dobrą pracę na rzecz modernizacji Sił Zbrojnych, porządkując system pozyskiwania uzbrojenia oraz tworząc nową jakość w relacjach MON-polski przemysł obronny _ - czytamy w oświadczeniu Siemoniaka.

_ Wyrażam nadzieję, że wszystkie wątpliwości wokół Pana Waldemara Skrzypczaka zostaną w sposób pomyślny dla niego wyjaśnione i będzie się cieszyć zasłużoną dobrą oceną opinii publicznej _ - pisze również minister.

Premier: _ do jego pracy i rzetelności nie mam żadnych zastrzeżeń _

_ - Minister Skrzypczak realizuje politykę modernizacji armii w sposób niezwykle sprawny, skuteczny i otwarty. To nie jest człowiek, do którego miałbym jakiekolwiek podejrzenia. To zamieszanie wokół listu jest absolutnie ponad wszelkie normy. Natomiast jest dla mnie rzeczą oczywistą, że ktoś na takim stanowisku nie może sprawiać zbyt wielu kłopotów, nawet jeśli ma dobre intencje i jest w stu procentach ok., a jestem przekonany, że jest. Ale jeśli okaże się, że zamieszanie wokół generała ma charakter strukturalny, to będziemy musieli jakieś wnioski wyciągnąć. Co do jego pracy i rzetelności nie mam żadnych zastrzeżeń _ - podkreślił Tusk podczas wizyty w Rumunii dwa dni temu.

_ Gazeta Wyborcza _ zamieściła w weekend podpisany przez Skrzypczaka list do dyrektora generalnego w izraelskim ministerstwie obrony dot. zainteresowania Polski dronami produkcji izraelskiej. Według gazety pismo może być uznane za sygnał o faworyzowaniu jednego z producentów. W odpowiedzi na publikację MON oświadczyło, że list _ miał charakter oficjalny, formalny i kurtuazyjny _.

W niedzielę rzecznik MON informował, że list Skrzypczaka zostanie przekazany CBA, które zbada, czy doszło do naruszenia przepisów. Zastrzegł jednocześnie, że dotychczas służby nie sygnalizowały nieprawidłowości związanych z tym pismem.

We wrześniu Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła z zawiadomienia SKW śledztwo ws. _ podejrzenia przyjęcia korzyści majątkowej przez osobę pełniącą funkcję publiczną _. Chodziło o odpowiedzialnego za zakupy i modernizację wiceministra Skrzypczaka. MON podkreślało, że śledztwo jest _ w sprawie _, a wiceministrowi nie postawiono zarzutów.

Sam Skrzypczak oświadczył, że _ z zadowoleniem przyjął decyzję prokuratury o wszczęciu postępowania w sprawie domniemanych podejrzeń wokół jego osoby _. Zapewnił jednocześnie, że _ nigdy w czasie służby w Wojsku Polskim i później pracy w MON nie przyjmował żadnych korzyści majątkowych _, a jego działania _ w każdej roli zawsze miały na celu dobro Sił Zbrojnych _.

Czytaj więcej w Money.pl
Polskie siły specjalne będą współpracować z... Porozumienie o współdziałaniu podpisali wczoraj ministrowie obrony obu krajów.
Polska będzie budować tarczę antyrakietową? - Polska zastanawia się nad przystąpieniem do konsorcjum pracującym nad systemem antyrakietowym - przyznaje Tomasz Siemoniak
Specsłużby USA podsłuchiwały? _ Nic nie wiem _ Pytany o doniesienia medialne, minister obrony Tomasz Siemoniak powiedział, że nie ma wiedzy na ten temat.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)