Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiceminister Maciej Jakubowski odwołany z MEN

0
Podziel się:

Maciej Jakubowski odpowiadał w resorcie za strategię zmian systemowych w edukacji i za efektywność finansowania edukacji.

Wiceminister Maciej Jakubowski odwołany z MEN
(Krystian Maj/REPORTER)

Maciej Jakubowski został odwołany ze stanowiska podsekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej - poinformował rzecznik prasowy resortu Grzegorz Łacheta. Jakubowski pełnił funkcję w ministerstwie od kwietnia 2012 r.

Odpowiadał w MEN za strategię zmian systemowych w edukacji i za efektywność finansowania edukacji. Zajmował się również sprawami oświaty polskiej za granicą, współpracą z organizacjami polonijnymi, współpracą międzynarodową, m.in. z organami i instytucjami Unii Europejskiej, Rady Europy i Organizacji Narodów Zjednoczonych do spraw Oświaty, Nauki i Kultury (UNESCO).

Odpowiedzialny był także za międzynarodową współpracę młodzieży oraz unijne programy edukacyjne i młodzieżowe. Pełnił nadzór nad Instytutem Badań Edukacyjnych oraz Ośrodkiem Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą. Był koordynatorem Zespołu do spraw Oceny Skutków Regulacji.

Jakubowski ma 37 lat, jest doktorem nauk ekonomicznych. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim oraz na University of Pittsburgh w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych i Ludwig-Maximilians-Universitaet w Monachium w Niemczech. Był również stypendystą Fundacji na rzecz Nauki Polskiej w Robert Schuman Centre for Advanced Studies, European University Institute we Florencji we Włoszech.

Od 2008 r. pracował jako analityk w zespole zarządzającym badaniem Programu Międzynarodowej Oceny Umiejętności Uczniów PISA przy Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) z siedzibą w Paryżu.

Brał udział i kierował projektami dotyczącymi edukacji i rynku pracy na zlecenie polskich instytucji rządowych i samorządowych oraz m.in. Banku Światowego, United Nations Development Programme, Global Development Network. Reprezentował Polskę w projekcie OECD _ Development of value-added models in education systems _. Od 2005 r. pracował w zespole badawczym opracowującym wskaźniki edukacyjnej wartości dodanej w Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Jest współautorem metody EWD (edukacyjnej wartości dodanej) dla gimnazjów.

Czytaj więcej w Money.pl
Jest dymisja w resorcie zdrowia Szef rządu podkreśla, że powodem odejścia nie jest konflikt z przełożonym.
Kolejny minister odejdzie z rządu - _ Wracam do Sejmu jako posłanka _ - wyjawiła szefowa resortu nauki i szkolnictwa wyższego. Padają też kolejne nazwiska ministrów do dymisji.
Nowak złożył dymisję, ale PO stoi za nim murem Szef rządu zapowiedział, że po oczyszczeniu z zarzutów Sławomir Nowak będzie mógł wrócić.
wiadomości
wiadmomości
kraj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)