Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wezwano ambasadora USA w związku z zarzutami o cyberszpiegostwo

0
Podziel się:

Chodzi o wycofanie zarzutów o cyberszpiegostwo wobec pięciu chińskich wojskowych.

Wezwano ambasadora USA w związku z zarzutami o cyberszpiegostwo
(Xinhua News/East News)
bEIMLBDV

MSZ Chin zwróciło się do Stanów Zjednoczonych o wycofanie zarzutów o cyberszpiegostwo wobec pięciu chińskich wojskowych. Stanowisko w tej sprawie przekazano amerykańskiemu ambasadorowi w Chinach - poinformowała agencja Xinhua.

W oddzielnym oświadczeniu chińskie ministerstwo obrony zapewniło, że rząd w Pekinie, ani władze wojskowe nigdy nie angażowały się w przedsięwzięcia biznesowe, których celem było cyberszpiegostwo.

Jednocześnie wezwano Waszyngton do natychmiastowego zaprzestania szpiegowania Chin i powstrzymania się od działań, które negatywnie wpływają na wzajemne zaufanie.

bEIMLBDX

Stany Zjednoczone postawiły w poniedziałek pięciu oficerom sił zbrojnych Chin zarzut prowadzenia szpiegostwa komputerowego wobec amerykańskich firm w celu zdobycia tajemnic handlowych - poinformował resort sprawiedliwości USA.

Jest to pierwszy przypadek, by władze USA wystąpiły z publicznym oskarżeniem konkretnych funkcjonariuszy obcego rządu o cyberszpiegostwo przemysłowe.

Według strony chińskiej zarzuty te są "sfabrykowane" i osłabią zaufanie między obu państwami. Ministerstwo spraw zagranicznych Chin poinformowało, że zawiesi działalność chińsko-amerykańskiej roboczej grupy internetowej.

Według ministerstwa sprawiedliwości hakerzy starali się wykraść amerykańskim firmom z rejonu Pittsburga z branż metalurgicznej, energetyki atomowej i energetyki słonecznej informacje przydatne ich chińskim konkurentom.

bEIMLBEd

Obiektem penetracji były spółki Alcoa, US Steel, Allegheny Technologies i Westinghouse Electric oraz amerykańskie filie niemieckiej firmy SolarWorld, jak również amerykański związek zawodowy United Steelworkers (USW).

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrakt gazowy Rosja-Chiny na finiszu Po ponad 10 latach negocjacji wieloletni kontrakt na dostawy rosyjskiego gazu do Chin jest bliżej podpisania, niż kiedykolwiek wcześniej.
Rośnie eksport polskiej żywności do Chin Jego wartość w 1 kwartale wyniosła 835 milionów dolarów, czyli o ponad 50 procent niż rok wcześniej - wynika z chińskich danych, które przedstawiła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
Japonia rozważa "zbiorową samoobronę" Eksperci wskazują na zagrożenia ze strony Chin i Korei Północnej.
Zaskakująca aukcja. Sprzedają łapówki Zostanie zlicytowanych ponad 80 przedmiotów. Wszystkie zostały zarekwirowane urzędnikom skazanym za korupcję.
bEIMLBEy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)