Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wenezuela
01.10.2012 13:47

Wenezuela: Tłumy w Caracas popierały kandydata opozycji na prezydenta

Chavez, przyjacielu został ci już tylko tydzień. Widzimy to, czujemy to. Capriles prezydentem - wykrzykiwał tłum

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Setki tysięcy zwolenników opozycyjnego kandydata na prezydenta Wenezueli, Henrique Caprilesa (na zdj.), wczoraj wieczorem uczestniczyło w jego wiecu przedwyborczym w Caracas. 7 października Capriles zmierzy się z Hugo Chavezem, który u władzy jest od 1999 roku.

_ Chavez, przyjacielu, został ci już tylko tydzień _. _ Widzimy to, czujemy to. Capriles prezydentem _ - wykrzykiwał tłum, wymachujący flagami Wenezueli. Zwolennicy przywódcy opozycji zapełnili aleję Bolivara, najszerszą arterię w stolicy, która według niektórych szacunków może pomieścić nawet 260 tys. osób. Władze nie podały, ile osób uczestniczyło w mityngu.

_ Aleja Bolivara jest dla nas za mała _ - mówił Capriles, dodając, że _ niewątpliwie jest to jedno z największych zgromadzeń w historii Caracas _. Apelował do Wenezuelczyków, by podsumowali lata rządów Chaveza i _ zagłosowali na zmianę _.

40-letni Capriles wielokrotnie pokazywał się publicznie podczas kampanii przedwyborczej. Chavez, osłabiony chorobą nowotworową, był mniej widoczny. Przywódca opozycji odczytał fragmenty programu rządu Chaveza i stwierdził, że nie zawiera on propozycji rozwiązań problemów Wenezuelczyków.

Według Caprilesa model tzw. socjalizmu XXI wieku _ już się wyczerpał _, a Chavezowi w ciągu 14 lat rządów nie udało się pokonać przemocy, _ której poziom wzrósł pięciokrotnie _.

Opozycyjny kandydat na prezydenta potępił przedwczorajszy napad na konwój swoich zwolenników w zachodnim mieście Barinitas, w stanie Barinas. W strzelaninie zginęły trzy osoby.

_ 7 października pokonamy przemoc w Wenezueli - mówił Capriles. - Nasz kraj ma już dosyć przemocy i podziałów. Czas nienawiści zostanie pogrzebany _.

_ Proszę spojrzeć na tych wszystkich ludzi. Widać, że Chavez jest skończony _ - powiedział uczestnik wiecu, 54-letni Antonio Barrios, agencji AFP. _ Chavez nie może przez cały życie być prezydentem _ - dodała obecna na mityngu Norma Sanchez.

Chavez wczoraj spotkał się z dziesiątkami tysięcy zwolenników w mieście Cabimas, w zachodnim stanie Zulia, gdzie także potępił sobotnie zajścia w Barinas.

Zdaniem prezydenta zwycięstwo _ burżuazji w wyborach jest niemożliwe _. Chavez zapewnił, że tego dnia _ po raz kolejny zwycięży lud _.

Z niedawnego sondażu wenezuelskiej firmy Consultores 21 wynika, że Capriles może liczyć na 46,5 proc. poparcia, a Chavez na ok. 46-procentowe. Margines błędu wynosi 3 punkty procentowe.

Z kolei według badania firmy Datanalisis Chavez ma 10 punktów procentowych przewagi nad Caprilesem. 11-procent ankietowanych było niezdecydowanych.

Czytaj więcej w Money.pl
Zastrzelili dwóch działaczy opozycjnych "Ta tragedia daje nam więcej sił i wiary w walkę o Wenezuelę, w której dominuje sprawiedliwość i nie ma przemocy" - napisała partia w swym oświadczeniu.
Twierdzi, że już nie ma raka. Będzie startował Hugo Chavez zapewnił, że nie ma raka i zdrowie pozwala mu na ubieganie się o reelekcję w wyborach prezydenckich w październiku.
Dostała dom od prezydenta. Dzięki Twitterowi Młoda Wenezuelka otrzymała od władz nowy dom, ponieważ stała się trzymilionową zwolenniczką prezydenta Hugo Chaveza na jego Twitterze.
Tagi: wenezuela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz