Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wenezuela
21.01.2014 09:10

Wenezuela: prezydent obwinia telenowele o wzrost przemocy

Prezydent Nicolas Maduro oskarżył o wzrost przestępczości popularne seriale, które - jego zdaniem - rozpowszechniają wśród młodych złe wartości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Fabio Rodrigues Pozzebom/ABr/CC BY 3.0 BR/Wikimedia)

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oskarżył o wzrost przestępczości w kraju popularne telenowele, które - jego zdaniem - rozpowszechniają wśród młodych ludzi złe wartości i przedstawiają w korzystnym świetne przemoc i narkotyki - pisze agencja AP.

W ubiegłym roku Maduro atakował z kolei pełne przemocy gry wideo oraz hollywoodzki hit _ Spider-Man _.

W poniedziałek wieczorem wiceprezydent Jorge Arreaza spotkał się z przedstawicielami prywatnych i państwowych stacji telewizyjnych, by dokonać przeglądu programów emitowanych w najlepszym czasie antenowym. Według Arreazy niektóre audycje mogą być niezgodne z ustawą z 2004 roku, która nakazuje, by promowały one tylko dobre wartości.

Do spotkania doszło po zeszłotygodniowym przemówieniu prezydenta Maduro, w którym skrytykował on popularną operę mydlaną _ De todas maneras Rosa _, produkowaną przez Venevision. Jak relacjonuje agencja AP, jedna z głównych bohaterek telenoweli, była królowa piękności, podaje swej matce truciznę.

Nie jest jasne, czy władze podejmą kroki, by ograniczyć emisję popularnych w całej Ameryce Południowej oper mydlanych - pisze Associated Press.Według ONZ Wenezuela znajduje się na piątym miejscu jeśli chodzi o wskaźnik zabójstw.

Organizacja pozarządowa o nazwie Wenezuelskie Obserwatorium Przemocy szacuje, że wskaźnik ten podczas 15-letnich rządów socjalistów wzrósł czterokrotnie.

Powodem wzrostu presji na rząd, by walczył z przestępczością, stało się niedawne zabójstwo byłej miss Wenezueli Moniki Spear i jej męża. Zginęli z rąk bandytów na oczach swej pięcioletniej córki.

Czytaj więcej w Money.pl
Była miss zastrzelona na autostradzie Do napadu doszło przedwczoraj wieczorem. Spear wracała z wakacji w Caracas wraz z byłym mężem i pięcioletnią córką.
Wenezuela pogrążona w ciemnościach Przerwy w dostawie energii elektrycznej zdarzają się w Wenezueli stosunkowo często, chociaż zazwyczaj nie dotyczą one stolicy. Przyczyny to racjonowanie energii lub awarie przestarzałej sieci.
Tagi: wenezuela, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz