Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wenezuela nakazała wydalenie trzech pracowników konsularnych USA

0
Podziel się:

Prezydent Wenezueli Nicolas Maduro oświadczył wczoraj, że amerykańscy urzędnicy spiskowali przeciw władzy.

na zdj. Nicolas Maduro
na zdj. Nicolas Maduro (Fabio Rodrigues Pozzebom/ABr/CC BY 3.0 BR/Wikimedia)
bESpIySZ

Maduro nie przedstawił urzędników, ale powiedział, że wenezuelski minister spraw zagranicznych wkrótce przedstawi szczegóły sprawy.

_ To grupa amerykańskich funkcjonariuszy, którzy pracują na uczelniach wyższych. Obserwowaliśmy ich spotkania na prywatnych uniwersytetach przez dwa miesiące. Pracują z wizami _ - powiedział Maduro w nadanym przez telewizję wystąpieniu.

_ Nakazałem ministrowi spraw zagranicznych uznanie ich za persona non grata i wydalenie trzech pracowników konsularnych z ambasady Stanów Zjednoczonych. Niech jadą spiskować do Waszyngtonu! _ - Dodał.

bESpIyTb

W Wenezueli znów wzrasta napięcie i od dwóch tygodni odbywają się studenckie protesty. W środę jeden z nich zakończył się starciami między zwolennikami a przeciwnikami rządu; zginęły trzy osoby, ponad 60 zostało rannych.

Wcześniej władze w Caracas w odpowiedzi na zarzuty USA o nadużycie siły wobec manifestantów oskarżyły Waszyngton o próbę _ wspierania i usprawiedliwiania dążeń do destabilizacji demokracji wenezuelskiej _.

Pod koniec września prezydent Maduro nakazał wyrzucenie z Wenezueli trzech głównych amerykańskich dyplomatów, w tym charg, d'affaires ambasady w Caracas. Ich również oskarżał o spiskowanie z opozycją.

Czytaj więcej w Money.pl
Dyplomaci mają 48 h na opuszczenie USA Wczoraj wieczorem Departament Stanu USA ogłosił decyzję o wydaleniu wenezuelskich dyplomatów z konsulatu w Houston.
USA odrzucają oskarżenia Wenezueli Rząd Wenezueli kilkakroć ogłaszał publicznie te oskarżenia pod adresem Stanów Zjednoczonych oraz ich obywateli, ale nie przedstawił żadnego dowodu na ich poparcie - powiedział rzecznik departamentu stanu USA.
Ostre oskarżenia przeciwko Obamie Wenezuelski prezydent ogłosił, że odwołał swój udział w Zgromadzeniu Ogólnym NZ w Nowym Jorku, ze względu na możliwość zamachu, za rzekomą wiedzą rządu USA.
bESpIyTC
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)