Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wenderlich: "Piotr Gliński pozostanie profesorem z tabletu"

0
Podziel się:

- Jeśli profesor Gliński nie zostanie dopuszczony do głosu to ukaże się prawdziwe oblicze Ewy Kopacz i nawet taśmy nie będą potrzebne - grozi Mariusz Błaszczak.

Wenderlich: "Piotr Gliński pozostanie profesorem z tabletu"
(PAP/Paweł Supernak)

Wygląda na to, że profesor Piotr Gliński i tym razem nie wygłosi przemówienia z sejmowej trybuny chociaż działacze PiS-u liczą, że to on stanie na czele ewentualnego rządy technicznego.

Podczas poprzedniej debaty nad wotum nieufności, wystąpienie kandydata PiS na premiera wyemitował z tabletu Jarosław Kaczyński. Tym fortelem ominął Regulamin Sejmu, który nie przewiduje udzielenia głosu nikomu poza posłami i urzędującym premierem.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich z SLD uważa, że sprawa jest jasna, była sprawdzana przy okazji poprzedniego wniosku PiS i nie ma prawnej możliwości wystąpienia.

- _ Myślę, że profesor Gliński, choćby nie wiem jak bardzo chciał, wciąż pozostawać będzie profesorem z tabletu _ - powiedział wicemarszałek.

Jerzy Wenderlich dodał, że nie jest to ani złośliwość ani luka w Regulaminie, tylko w Sejmie przemawiają ci, którym umożliwia to Regulamin, a Hyde Park jest gdzie indziej.

PiS grozi marszałek Sejmu

Szef Klubu PiS Mariusz Błaszczak powiedział, że wszystko zależy od marszałek Ewy Kopacz a rozum podpowiada, że kandydat na premiera powinien wystąpić w Sejmie.

PiS liczy na to, że profesor Piotr Gliński będzie mógł wystąpić w Sejmie w debacie nad wnioskiem o wyrażenie rządowi wotum nieufności. PiS ponownie złożył wniosek w ubiegłym tygodniu i znów zgłosił kandydaturę profesora Glińskiego na premiera rządu technicznego.

Zgodnie z Regulaminem Sejmu w debacie nad wnioskiem o wyrażenie wotum nieufności Marszałek Sejmu, poza kolejnością mówców zapisanych do głosu, udziela głosu wyłącznie Prezesowi Rady Ministrów. Po wyczerpaniu listy mówców głos może zabrać tylko premier urzędujący.

Szef Klubu Parlamentarnego Mariusz Błaszczak uważa jednak, że Regulamin nie polega na tym, że przewidziane są w nim wszystkie okoliczności. Rozum podpowiada jego zdaniem, że kandydatowi na premiera należy umożliwić wystąpienie. Mariusz Błaszczak dodał, że marszałek Ewa Kopacz w zależności od tego co jest dla niej korzystne albo jest służbistką albo interpretuje sejmowe przepisy bardziej elastycznie.

Jeśli profesor Gliński nie zostanie dopuszczony do głosu to ukaże się prawdziwe oblicze Ewy Kopacz i _ nawet taśmy nie będą potrzebne _ - mówił.

Czytaj więcej w Money.pl
Wniosek PiS to dla niego tylko Muppet Show Według Palikota, gdyby PiS naprawdę chciał przeforsować wotum, powinien zgłosić bezpartyjnego kandydata na szefa rządu, którego mogłaby poprzeć lewica.
On będzie premierem PiS? Zabrał głos - _ To jest instrument, który ma pobudzać debatę _ - powiedział prof. Gliński, komentując zapowiedź wniosku o wotum nieufności wobec rządu.
PiS zjednoczy prawicę przeciw Tuskowi? Ma propozycję Inicjatywa ma być przedstawiona najwcześniej w przyszłym tygodniu, po głosowaniu nad wnioskiem PiS o konstruktywne wotum nieufności.
Hofman: Wyborcy zmienią patologiczny układ Głosowanie nad wnioskiem Prawa i Sprawiedliwości o wotum nieufności odbędzie się na pierwszym posiedzeniu Sejmu w lipcu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)