Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
robert węgrzyn
29.03.2011 11:44

Węgrzyn odwoła się od wykluczenia z PO

Poseł nie chciał komentować sprawy. Z sądami się nie dyskutuje, zwłaszcza partyjnymi - powiedział.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Poseł nie chciał komentować szerzej decyzji o wykluczeniu. Zapowiedział jedynie, że złoży odwołanie. Złoży je do krajowego sądu koleżeńskiego Platformy Obywatelskiej.

- _ Z orzeczeniami sądów się nie dyskutuje, nawet z orzeczeniami sądów partyjnych, a może głównie z orzeczeniami sądów partyjnych _ - powiedział Węgrzyn.

Pytany, czy nie uważa, że decyzja o wykluczeniu go z partii jest efektem tarć w regionie opolskim, odparł: - _ Być może kiedyś nastąpi czas, kiedy będę o tym mówił. Jesteśmy w okresie przedwyborczym, pewne napięcia czasami się pojawiają _. Szerzej nie chciał jednak rozwijać tematu.

Decyzja o wykluczeniu była zaskoczeniem również dla niektórych posłów PO. Poseł Jerzy Kozdroń, jeden z pełnomocników Węgrzyna przed sądem, ocenił, że kara dla Węgrzyna jest zbyt surowa. - _ Spodziewałem się zdecydowanie łagodniejszej kary. Wypowiedź była niestosowna i wulgarna, i to jest poza sporem _ - komentował Kozdroń. Przypomniał, że Węgrzyn został już ukarany naganą i karą finansową.

Wniosek o wyrzucenie posła złożyły regionalne władze PO po jego wypowiedzi o gejach i lesbijkach. W lutym w TVN24 pokazano jak Węgrzyn, odpowiadając na pytanie dotyczące legalizacji związków homoseksualnych, powiedział: _ z gejami to dajmy sobie spokój, ale z lesbijkami, to chętnie bym popatrzył _. Jak dodał, _ natura ludzka i człowiek jest tak skonstruowany, że powinien żyć w związku partnerskim zgodnie z naturą właśnie, to jest pogwałcenie praw natury _. Dopytywany o tych, którzy _ chcą inaczej _, odparł: _ to jest jego problem, ale niech się z tym nie obnosi _.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/155/t131227.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wegrzyn;wyrzucony;z;po;za;gejow;i;lesbijki,222,0,802270.html) Węgrzyn wyrzucony z PO za gejów i lesbijki Sąd koleżeński PO w Opolu wykluczył posła za nazwanie związków homoseksualnych pogwałceniem praw natury.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/24/t83736.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejny;posel;po;chce;surowej;kary;dla;palikota,214,0,641750.html) Kolejny poseł PO chce surowej kary dla Palikota Politycy krytykują Palikota za wypowiedzi na temat nieżyjącego prezydenta Lecha Kaczyńskiego.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/58/t135738.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bielan;nie;chcialem;wrocic;do;pis,150,0,797590.html) Bielan: Nie chciałem wrócić do PiS Europoseł został wyrzucony z szeregów PJN, mówi, że jest tym zaskoczony.
Tagi: robert węgrzyn, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz