Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
afera Amber Gold
15.04.2013 13:57

Ważne decyzje w sprawie właściciela Amber Gold

-Dzisiejsze, kolejne zarzuty dotyczą oszustwa na znaczną wartość ponad 660 milionów złotych - mówi prokurator.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal WARGIN/East News)

Katarzyna P., żona właściciela Amber Gold, usłyszała zarzuty oszustwa. Kobieta jest przesłuchiwana w łódzkiej prokuraturze. Nieoficjalnie wiadomo, że prokuratura wystąpiła o areszt.

_ - Dzisiejsze, kolejne zarzuty dotyczą oszustwa na znaczną wartość ponad 660 milionów złotych - _ mówi prokurator Krzysztof Kopania. Ogłoszono postanowienie o zmianie i uzupełnieniu zarzutów.

Od dziś Katarzyna P. jest podejrzana o popełnienie łącznie 11 przestępstw, między innymi oszustwa polegającego na doprowadzeniu ponad 9700 ludzi do niekorzystnego rozporządzania mieniem o wartości, przekraczającej 667 milionów złotych.

Kobieta miała dotychczas postawione trzy zarzuty dotyczące między innymi naruszenia kodeksu spółek handlowych. Zastosowano wobec niej dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju.

Szef Amber Gold Marcin P. jest podejrzany między innymi o oszustwo znacznej wartości i prowadzenie bez zezwolenia działalności bankowej. Grozi mu 15 lat więzienia. Przebywa w areszcie w Piotrkowie Trybunalskim. Według śledczych, szef Amber Gold oszukał 10 tysięcy osób na ponad 660 milionów złotych.

Pod koniec marca Komitet Stabilności Finansowej w raporcie Analiza działań organów i instytucji państwowych w odniesieniu do Amber Gold sp. z o.o. wskazał, że kilkuletnia ekspansja Amber Gold, która doprowadziła do utraty oszczędności tysięcy osób, była możliwa wskutek zbiegu błędów i zaniechań po stronie części instytucji i organów państwowych.

Czytaj więcej w Money.pl
Jak wygląda sytuacja klientów po Amber Gold? Wiceprezes UOKiK poinformował, że Urząd na bieżąco monitoruje działalność wszystkich instytucji finansowych.
Umorzono śledztwo założycieli Amber Gold Śledztwo wszczęto pod koniec listopada ub.r. na podstawie zawiadomienia, jakie wpłynęło do Prokuratury Rejonowej Gdańsk-Oliwa.
Syn Tuska winny? Jest decyzja prokuratora Łódzka prokuratura umorzyła śledztwo, w którym sprawdzała, czy syn premiera Donalda Tuska, pracując dla należących do Amber Gold linii lotniczych OLT, działał na szkodę gdańskiego portu lotniczego im. Lecha Wałęsy.
Tagi: afera Amber Gold, Amber Gold, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, najważniejsze, wiadmości
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz