Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Watykańska komisja do spraw pedofilii już działa

0
Podziel się:

Przewodniczący komisji, arcybiskup Bostonu kardynał Sean O'Malley podkreślił, że pedofilia jest problemem całego Kościoła, a nie tylko niektórych krajów.

Watykańska komisja do spraw pedofilii już działa
(PAP/EPA)

Solidarność z ofiarami pedofilii i wolę przekonania wszystkich w Kościele o ciężarze tego przestępstwa wyrazili członkowie papieskiej komisji ochrony nieletnich. Powołana w marcu przez papieża Franciszka, zakończyła wczoraj w Watykanie swoje pierwsze posiedzenie.

Przewodniczący komisji, arcybiskup Bostonu kardynał Sean O'Malley podkreślił, że pedofilia jest problemem całego Kościoła, a nie tylko niektórych krajów, jak Stany Zjednoczone czy Irlandia.

_ - To problem powszechny, dlatego Kościół musi się nim zająć na całym świecie - _powiedział amerykański kardynał na konferencji prasowej na zakończenie obrad.

Kardynał O'Malley przyznał, że w wielu regionach wiedza o tym zjawisku jest wciąż niewystarczająca, a niekiedy jeszcze mu się zaprzecza.

Komisja nie będzie zajmować się konkretnymi przypadkami, ale jest zdania, że wszyscy powinni ponosić odpowiedzialność za nadużycia, bez względu na swoje miejsce czy status w Kościele.

Ze swej strony przygotuje ona wskazania, mające na celu wypracowanie jak najskuteczniejszych środków ochrony nieletnich oraz uwrażliwienie na tragiczne konsekwencje nadużyć seksualnych, a także katastrofalne następstwa niewysłuchania ofiar i ich rodzin.

Dzień po Święcie Narodowym i tydzień po kanonizacji Jana Pawła II, Franciszek odwiedzi dziś przed południem polski kościół pod wezwaniem św. Stanisława w Rzymie. To ósma wizyta papieża w liczącej ponad czterysta lat świątyni.

Czytaj więcej w Money.pl
"Czego chce ten mały Argentyńczyk" Kardynał Maradiaga, który jest jednym z najbliższych współpracowników papieża, podkreślił, że wyrażana przez niego chęć budowy nowego stylu działalności Kościoła napotyka trudności w samej Kurii Rzymskiej.
Mocne słowa papieża o politykach Franciszek podkreślił w kazaniu, że jeśli politycy zamykają się w swojej grupie, partii, wewnętrznych walkach i faktycznie porzucają swój lud stają się osobami o niewrażliwym sercu.
Papież o ranach zadanych przez pedofili Franciszek powiedział w wywiadzie dla _ Corriere della Sera _, że czyny pedofilii są _ straszne _.
Papież o pedofilii: "Dziękuję duchownym" Podczas audiencji w Watykanie papież mówił, że dzieci w Kościele muszą być zawsze chronione i wspierane.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)