Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Watykan zabiera głos w sprawie małżeństw gejów

0
Podziel się:

Według Stolicy Apostolskiej, w kilku krajach doszło w ostatnich dniach do niepokojących wydarzeń, które dotyczą kwestii małżeństwa.

Watykan zabiera głos w sprawie małżeństw gejów
(AP/Fotolink/East News)

Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi (na zdj.), odpowiadając tym, którzy krytykują Kościół za sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych, zapytał retorycznie: czemu zatem nie zgodzić się także na wielożeństwo?

Słowa te znalazły się w cotygodniowym komentarzu rzecznika, nadawanym przez Watykański Ośrodek Telewizyjny. Ksiądz Lombardi oświadczył, że konieczne jest zachowanie wizji osoby i relacji ludzkich, w której _ publiczne uznanie monogamicznego małżeństwa między mężczyzną a kobietą jest zdobyczą cywilizacji _. Dlatego, wyjaśnił, Kościół go broni.

Odnosząc się do krytyki takiego stanowiska stwierdził: _ Jeśli nie, to czemu nie rozważyć także poligamii jako wolnego wyboru i, naturalnie, by nikogo nie dyskryminować, poliandrii? _

W komentarzu watykański rzecznik stwierdził, że w kilku krajach doszło w ostatnich dniach do jego zdaniem _ niepokojących wydarzeń _, które dotyczą kwestii małżeństwa.

W ten sposób ocenił decyzję hiszpańskiego Trybunału Konstytucyjnego, który potwierdził legalność małżeństw homoseksualnych. Przyjętą za rządów socjalistów ustawę z 2005 roku zaskarżyła niedługo po jej wejściu w życie konserwatywna Partia Ludowa. We Francji, dodał rzecznik Stolicy Apostolskiej, rząd przedstawił projekt ustawy, która ma umożliwić homoseksualistom zawieranie małżeństw i adopcję dzieci.

Czytaj więcej [ ( http://static1.money.pl/i/h/117/m37749.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/malzenstwa;homoseksualne;kosciol;ostrzega,158,0,1103518.html) *Małżeństwa homoseksualne znów dzielą * Kościół anglikański ostrzegł przed skutkami zalegalizowania małżeństw homoseksualnych w Anglii i Walii. - _ Jest zatem jasne, że w krajach zachodnich panuje powszechna tendencja do zmiany klasycznej wersji małżeństwa między mężczyzną a kobietą _ - powiedział ksiądz Lombardi. Następnie podkreślił: _ Ta sprawa nie przestaje zdumiewać. Należy zadać sobie pytanie, czy to naprawdę odpowiada uczuciom ludzi, bo nie widać w tym żadnej logiki w dalszej perspektywie dobra wspólnego _.

- _ Nie tylko Kościół katolicki to mówi _ - przypomniał rzecznik, przywołując podobne stanowisko wielkiego rabina Francji.

- _ Nie chodzi tu o to, by uniknąć niesprawiedliwej dyskryminacji homoseksualistów, ale o to, by przyjąć, że mąż i żona muszą być publicznie jako tacy uznani i by dzieci, które przyjdą na świat, mogły powiedzieć, że mają ojca i matkę _ - zauważył ksiądz Federico Lombardi.

Na zakończenie oświadczył: _ Nie należy zatem oczekiwać, że Kościół zrezygnuje z proponowania społeczeństwu, by uznało specyficzne miejsce, jakie zajmuje małżeństwo między mężczyzną a kobietą _.

Czytaj więcej w Money.pl
Nepal chce wprowadzenia "trzeciej płci" Pochód kolorowo ubranych postaci przeszedł tanecznym krokiem ulicami Pokhary.
Policja z całego miasta musiała ich chronić Ulicami Sztokholmu przeszła wczoraj Pride Parade, parada społeczności homo-, bi- i transseksualiści oraz osób ją wspierających.
Domagają się 10 mln dolarów od Madonny Rosyjscy działacze mówią, że uraziła ich uczucia, kiedy wystąpiła w obronie praw gejów na koncercie w Petersburgu.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)