Notowania

Przejdź na
watykan
19.04.2014 15:11

Watykan przypomina. Na kanonizację bez biletu

Włoskie media przypominają, że wstęp na Plac św. Piotra w dniu kanonizacji Jana XXIII i Jana Pawła II jest wolny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Maria Laura Antonelli / Rex Feat/EAST NEWS)

Pojawili się oszuści, którzy oferują bilety na tę ceremonię, oczywiście odpłatnie..
Czy ktoś wpadł już w sidła oszustów, nie wiadomo. Wiadomo, że nielegalne biura turystyczne mają i taką ofertę: udział w kanonizacji dwóch papieży, w niedzielę 27 kwietnia, i to w jednym z pierwszych rzędów.

Za prefekturą Domu Papieskiego, zajmującą się organizacją publicznych spotkań papieża z wiernymi, prasa przypomina więc, że na kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II nie są potrzebne żadne bilety, udział może brać każdy, kto zechce przyjść i znajdzie miejsce na Placu św. Piotra. Z tym jednak, jak wiadomo, mogą być trudności.

Nawet najbardziej pesymistyczne prognozy mówią, że na uroczystości przybędzie 800 tysięcy osób, czterokrotnie więcej niż mieści plac oraz jego najbliższe okolice. Gwarancją znalezienia miejsca będzie nie bilet, lecz wczesne wstanie: pielgrzymi wpuszczani będą od 5.30.

Czytaj więcej w Money.pl
Trzech polskich prezydentów na kanonizacji Prezydent był pytany, kogo zaprosi na pokład samolotu lecącego do Rzymu. _ - Bardzo bym chciał zademonstrować taką zgodność i wspólnotę przeżycia, przede wszystkim w stosunku do byłych prezydentów _.
Rzym czeka na 7 milionów pielgrzymów Jak wynika z najnowszych danych branży turystycznej w Rzymie zarezerwowano już 85 procent miejsc w rzymskich hotelach, pensjonatach, domach pielgrzyma i w schroniskach na kanonizację dwóch papieży.
Rekord w konsumpcji wina na mieszkańca Mieszkańcy Państwa Watykańskiego wypijają aż 74 litry tego zacnego trunku rocznie.
Papież pilnie udał się dziś do szpitala. Po co? Benedykt XVI, który - jak sam powiedział - pozostaje ukryty dla świata, po raz drugi opuścił teren Watykanu.
Tagi: watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz