Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Watykan mówi o godności gejów i lesbijek

0
Podziel się

Przewodniczący Papieskiej Rady Rodziny uważa, że homoseksualiści jako "dzieci Boże" zasługują na miłość.

Watykan mówi o godności gejów i lesbijek
(Starlight/Public Domain)
bEiugseZ

Przewodniczący Papieskiej Rady Rodziny arcybiskup Vincenzo Paglia powiedział _ Corriere della Sera _, że homoseksualiści mają taką samą godność i wszyscy jako _ dzieci Boże _ zasługują na miłość. Opowiedział się za prawami indywidualnymi dla związków partnerskich.

W opublikowanym w niedzielę wywiadzie dla największej włoskiej gazety watykański hierarcha oświadczył, że jest zwolennikiem otwarcia w dziedzinie przyznania praw cywilnych związkom.

Arcybiskup Paglia odnosząc się do prac parlamentów Francji i Wielkiej Brytanii nad ustawami o małżeństwach homoseksualnych, stwierdził: _ Miłość między osobami nie wystarczy, by zawrzeć małżeństwo. Jest ono możliwe tylko między mężczyzną a kobietą _.

bEiugsfb

_ - Ta miłość nazywa się małżeńską, bo jej przeznaczeniem jest prokreacja, splot pokoleń, historia _ - oświadczył abp Paglia. _ Dlatego - dodał - wszelkie pęknięcia w takim postrzeganiu małżeństwa prowadzą do katastrofalnych konsekwencji, podobnie jak wszelkie spojrzenie, które domaga się przekreślenia lub relatywizacji różnorodności _.

_ - Różnica między mężczyzną a kobietą jest niezbędna. Inną sprawą jest równa godność wszystkich dzieci Boga. Wszyscy są darem. Wszyscy są kochani przez Pana. Wszyscy muszą być kochani _ - oświadczył przewodniczący Papieskiej Rady Rodziny, wyjaśniając swe stanowisko otwarcia w kwestii praw dla osób niebędących w związkach małżeńskich. Jego zdaniem należy je prawnie usankcjonować.

_ - Wobec coraz większej liczby związków nierodzinnych taka interwencja jest konieczna _ - ocenił. Jednocześnie zastrzegł w nawiązaniu do ustaw o małżeństwach homoseksualnych w niektórych krajach: _ Nie można podejmować decyzji legislacyjnych nie biorąc pod uwagę możliwych konsekwencji _.

Włoski arcybiskup położył nacisk na konieczność obrony rodziny, niesienia jej pomocy i uczynienia z niej centrum życia społecznego.

bEiugsfh
Czytaj więcej w Money.pl
Domy za 0,5 mld funtów. Sekret Watykanu? Watykan nie wypiera się posiadania luksusowych nieruchomości w Londynie.
Minister obrony na audiencji u papieża Do Rzymu minister obrony USA przyjechał na rozmowy z przedstawicielami władz Włoch.
Watykan: to uczyni z dzieci towar Ostre słowa przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Rodziny arcybiskupa Vincenzo Pagli, o zezwalaniu parom homoseksualnym na adoptowanie dzieci.
bEiugsfC
wiadomości
wiadmomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)