Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
watykan
27.09.2013 06:00

Watykan apeluje do ONZ: brońcie chrześcijan

- ONZ powinna pilnie zająć się sprawą prześladowania chrześcijan na świecie- powiedział Przewodniczący Papieskiej Rady Sprawiedliwość i Pokój.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Przewodniczący Papieskiej Rady Iustitia et Pax (Sprawiedliwość i Pokój) kardynał Peter Kodwo Appiah Turkson powiedział dziś, że Organizacja Narodów Zjednoczonych powinna uchwalić przepisy gwarantujące obronę chrześcijan i mniejszości religijnych.

Zdaniem watykańskiego hierarchy, pochodzącego z Ghany, ONZ powinna pilnie zająć się sprawą prześladowania chrześcijan na świecie. Na konferencji prasowej w Watykanie kardynał Turkson oświadczył: _ Niestety choć o prześladowaniach tych media informują, to potem się o nich zapomina _. W ten sposób odniósł się do niedawnych zamachów w Kenii i Pakistanie.

Przewodniczący Papieskiej Rady zwrócił również uwagę na islamski ekstremizm i pogarszającą się sytuację chrześcijan w krajach Bliskiego Wschodu, takich ja Syria i inne, które były objęte początkowo arabską wiosną.

_ Nie wydaje się, że jest to tylko bunt przeciwko dyktatorowi, bo to także powstania będące pod dużym wpływem próby szerzenia pewnej wersji islamu _ - dodał kardynał Turkson, cytowany przez Radio Watykańskie.

Czytaj więcej w Money.pl
Co roku zabijanych jest 100 tys. chrześcijan Takie dane przedstawił stały obserwator Stolicy Apostolskiej przy ONZ w Genewie arcybiskup Silvano Maria Tomasi na forum tej organizacji.
Interwencja w Syrii bez zgody ONZ? Watykański dziennik L'Osservatore Romano pisze dziś o panującym na świecie niepokoju w związku z głosami o możliwej zbrojnej interwencji w Syrii. Papież ostrzega przed takim posunięciem.
Pedofilia w Kościele. ONZ żąda wyjaśnień Włoskie media podały, że komitet przedstawił długą listę pytań.
Tagi: watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz