Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
policja
04.04.2014 07:13

Warszawa: policja rozbiła grupę brutalnych włamywaczy

Zatrzymano 13 osób. Ich działania cechowała duża brutalność - poinformował rzecznik KSP Mariusz Mrozek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(DrabikPany/CC BY 2.0./flickr)

Policja rozbiła zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się włamaniami, kradzieżami i rozbojami na terenie Warszawy i okolic. Zatrzymano 13 osób. _ Ich działania cechowała duża brutalność _ - poinformował rzecznik KSP st. asp. Mariusz Mrozek.

Policjanci od czerwca 2013 roku pracowali nad sprawą brutalnego zabójstwa kobiety, do którego doszło nieopodal Otwocka.

_ - Sprawcy wtargnęli do jednego z mieszkań i zaatakowali starsze małżeństwo. Przy pomocy plastikowej opaski, krawata i firanki związali domowników. Zażądali wydania kosztowności i pieniędzy. Kiedy kobieta odmówiła, została brutalnie pobita. Zmarła na skutek odniesionych obrażeń. Z domu przestępcy zabrali złotą biżuterię, pieniądze i broń palną. Pokrzywdzony mężczyzna z urazami głowy trafił do szpitala _ - powiedział rzecznik KSP Mariusz Mrozek.

Do zatrzymań doszło w nocy m.in. na warszawskim Mokotowie. W akcji brali udział policjanci z Warszawy i Radomia oraz funkcjonariusze ABW. Zatrzymani mężczyźni oraz jedna kobieta trafili do policyjnego aresztu.

_ - Osoby te tworzyły zorganizowaną grupę przestępczą. Działali przynajmniej od roku na terenie całej Warszawy, ale także Wołomina i Marek. Najprawdopodobniej na swoim koncie mają kilkadziesiąt przestępstw, w tym włamania, kradzieże i rozboje, z których uczynili sobie stałe źródło utrzymania _ - powiedział Mrozek.

Policjanci zabezpieczyli środki odurzające oraz przedmioty pochodzące z kradzieży, w tym kolekcję obrazów i grafik o wartości około 100 tys. zł, skradzionych w wyniku napadu rabunkowego na Pradze Południe.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: policja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz