Notowania

tatry
08.07.2013 07:09

Wandale zaatakowali w pobliżu Morskiego Oka w Tatrach

Policja i straż Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) szacują straty.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Grzegorz Momot)
Widok na Morskie Oko

Policja i straż Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN) szacują straty - poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Kazimierz Pietruch.

Napisy pojawiły się wczoraj na najpopularniejszym trakcie w Tatrach m.in. w okolicy Wodogrzmotów Mickiewicza i Włosienicy. Zdaniem policji aktu wandalizmu w parku narodowym dokonali pseudokibice Wisły Kraków.

Wandali zauważyli turyści i zawiadomili policję. _ Sprawcy zostali wylegitymowani, są to mężczyźni w wieku od 22 do 34 lat z Krzeszowic w Małopolsce. Po oszacowaniu strat zastanowimy się, jakie zarzuty im przedstawić _ - powiedział Pietruch.

Policja przesłuchuje świadków zdarzenia. Za uszkodzenie mienia pseudokibicom grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. _ Szkody zostały wyrządzone w ścisłym rezerwacie przyrody i od oceny ich skali przez pracowników TPN będzie zależała treść zarzutu _ - dodał Pietruch.

Morskie Oko to najczęściej odwiedzane miejsce w Tatrach. Według szacunków TPN każdego roku traktem do tego tatrzańskiego jeziora wędruje około milion turystów.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak turyści śmiecą w górach. Co za wstyd! 860 kilogramów śmieci zebrało ponad 3 tysiące wolontariuszy, którzy wczoraj wyruszyli sprzątać tatrzańskie szlaki w ramach akcji Czyste Tatry.
Piorun poraził w Tatrach dwie osoby U jednej nastąpiło zatrzymanie akcji serca i była reanimowana.
Polacy patrolują wybrzeże Adriatyku Policjanci pomagają miejscowym funkcjonariuszom podczas wspólnych patroli w rejonie Zadaru.
Tagi: tatry, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz