Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walki w syrii
21.10.2012 11:38

Walki w Syrii. Spotkanie na szczycie

Przed rozpoczęciem rozmów Brahimi powiedział, że chce rozmawiać o zawieszeniu broni oraz zakończeniu przemocy w Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua/Photoshot/REPORTER)

Specjalny wysłannik ONZ do Syrii spotkał się z przedstawicielami reżimu Baszara Asada. Lakhdar Brahimi rozmawiał między innymi z szefem syryjskiej dyplomacji. Szczegóły spotkania w Damaszku nie są znane.

Przed rozpoczęciem rozmów Brahimi powiedział, że chce rozmawiać o zawieszeniu broni oraz zakończeniu przemocy w Syrii. Wyraził chęć rozmów zarówno z przedstawicielami rządu, partii politycznych, jak i przedstawicielami przeciwników prezydenta Asada. Po spotkaniu z ministrem Walidem al Muallem syryjskie media nie podały żadnych szczegółów rozmów. Odnotowano jedynie fakt rozmów.

Lakhdar Brahimi, były minister spraw zagranicznych Algierii i doświadczony dyplomata pełni funkcję mediatora od sierpnia. Zastąpił wówczas na stanowisku specjalnego wysłannika ONZ Kofiego Annana. Annan zrezygnował z funkcji, gdy stało się jasne, że jego plan pokojowy dla Syrii nie ma szans na realizację.

W wojnie domowej, która trwa w Syrii od 19 miesięcy zginęło około 30 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Ciężkie walki o Damaszek. Powstańcy oskarżają Syryjskie oddziały rządowe prowadziły ciężkie walki z powstańcami w samym Damaszku i w jego okolicach oraz w północnych prowincjach Syrii - Idlib i Aleppo.
Bomby kasetowe spadły na miasto. Z cyrylicą Siły powietrzne rządowych wojsk syryjskich zrzuciły bomby kasetowe na Maarrat an-Numan.
Nafta i gaz nie popłyną. Wysadzili rurociągi Rebelianci wysadzili w powietrze rurociąg naftowy i gazociąg na północnym wschodzie Syrii, w pobliżu granicy z Irakiem.
Tagi: walki w syrii, onz, wiadmomości, wiadomości, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz