Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w syrii
24.06.2012 09:39

Walki w Syrii. Rebelianci zabili 16 żołnierzy Asada obok Aleppo

W walkach z rebeliantami w kilku miejscowościach w pobliżu Aleppo, na północy Syrii, o świcie w niedzielę zginęło 16 żołnierzy wiernych prezydentowi Syrii Baszarowi el-Asadowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

W walkach z rebeliantami w kilku miejscowościach w pobliżu Aleppo, na północy Syrii, o świcie w niedzielę zginęło 16 żołnierzy wiernych prezydentowi Syrii Baszarowi el-Asadowi.

Jak twierdzi Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka, po ataku rebeliantów na jeden z oddziałów w tym regionie _ pewna liczba żołnierzy _ zdezerterowała. _ Rebelianci przejęli sporo broni _ - dodali działacze praw człowieka.

Aleppo, drugie co do wielkości miasto Syrii, przez długi czas dystansowało się od protestów przeciwko prezydentowi i jego klanowi, jednak pod wpływem tamtejszych studentów stopniowo mieszkańcy zaczęli się mobilizować. Codziennie tysiące protestujących wychodzą na ulice miast w tej prowincji, domagając się upadku reżimu - pisze AFP.

Siły Asada wciąż nasilają represje i nieustannie prowadzą ostrzał bastionów rebeliantów w rejonie Hims, w środkowej części kraju, Dajr az-Zaur, na wschodzie, Idlib, na północnym zachodzie, Dary, na południu, a także okolic Damaszku.

Sobota była kolejnym krwawym dniem. Według Obserwatorium zginęło, co najmniej 116 osób, w tym 77 cywili, jeden dezerter, a także _ 28 innych żołnierzy _.

Tego dnia Reuters podał, powołując się na arabskiego dyplomatę, że Arabia Saudyjska i Katar opłacają rebeliantów. Brytyjski _ Guardian _ donosił o dostarczaniu broni opozycyjnej Wolnej Armii Syryjskiej przez Saudyjczyków i Katar.

W czwartek Obserwatorium z siedzibą w Londynie poinformowało, że już ponad 15 tys. osób, w większości cywilów, zostało zabitych w Syrii od wybuchu w połowie marca zeszłego roku powstania przeciwko reżimowi Asada. Według ONZ 1,5 mln mieszkańców Syrii potrzebuje pomocy humanitarnej.

Czytaj więcej o walkach w Syrii w Money.pl
Koniec Assada już blisko? On jest tego pewien Siły rządowe ponoszą duże straty w walkach w rejonie miasta Latakia na syryjskim wybrzeżu.
18 dyplomatów uznanych za "niepożądanych" _ Syria postanowiła uznać za osoby niepożądane ambasadorów USA, Francji, Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, Turcji, Włoch, Hiszpanii, a także charge d'affaires Belgii, Bułgarii, Niemiec i Kanady. _
Bomba była w myjni samochodowej Właściciel punktu jest członkiem prorządowej milicji.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz