Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
syria
08.08.2012 09:55

Walki w Syrii. Rebelianci twierdzą, że zabili rosyjskiego generała

Wideo przesłała ta sama grupa, która w lipcu oświadczyła, że zabiła w Damaszku czterech pułkowników armii wiernej prezydentowi Baszarowi el-Asadowi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Syryjscy rebelianci ogłosili dziś, że zabili rosyjskiego generała Władimira Kodżijewa, doradcę Ministerstwa Obrony Syrii, podczas operacji na zachodnich przedmieściach Damaszku. Poinformowali o tym w nagraniu wideo, przesłanym agencji Reutera.

W pierwszej reakcji rosyjskie Ministerstwo Obrony powiedziało agencji ITAR-TASS, że w służbie czynnej w rosyjskich siłach zbrojnych nie ma generała o takim nazwisku. _ Jeśli rzeczywiście ktoś taki zginął, to może chodzić tylko o emerytowanego wojskowego lub przedstawiciela sił zbrojnych innego kraju b. ZSRR _ - oznajmił przedstawiciel resortu.

Wideo przesłała ta sama grupa, która w lipcu oświadczyła, że zabiła w Damaszku czterech pułkowników armii wiernej prezydentowi Baszarowi el-Asadowi. Na nagraniu pokazano kopię dokumentu tożsamości, wydanego generałowi przez syryjskie siły zbrojne.

Ambasada Rosji w Damaszku oświadczyła, że informacja o śmierci generała Kodżijewa nie jest zgodna z prawdą - podało radio Echo Moskwy.

Rosja jest jednym z nielicznych krajów wspierających reżim Asada podczas trwającej od ponad roku rebelii przeciw jego rządom. Wspierana przez Chiny, trzykrotnie blokowała ostrzejsze wobec władz syryjskich projekty rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Czytaj więcej o sytuacji w Syrii w Money.pl
Podszył się pod szefa MSW, żeby to napisać Autorem wpisu o rzekomej śmierci Asada okazał się włoski dziennikarz podszywający się pod szefa MSW.
Rosyjskie okręty wpłyną do syryjskiego portu? Władze nie wykluczyły, że grupa okrętów marynarki wojennej, która wykonuje zadania na Morzu Śródziemnym, jednak wpłynie do syryjskiego portu
Dyktator ustąpi? Coraz bardziej na to nalegają Kraje arabskie intensywnie zabiegają o uchwalenie przez ONZ rezolucji w tej sprawie.
Tagi: syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz