Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walki w Syrii. Personel ONZ się wycofuje

0
Podziel się:

Setki żołnierzy sił pokojowych opuszczają część syryjską i przenoszą się w kierunku strefy okupowanej przez Izrael.

Skutki walk w Syrii
Skutki walk w Syrii (Zyzzzzzy/CC BY 2.0/wikimedia commons)

Żołnierze sił pokojowych ONZ na Wzgórzach Golan pomiędzy Izraelem a Syrią przenoszą się w inne miejsca z czterech posterunków i z obozu Camp Faouar po syryjskiej stronie granicy - poinformowały źródła dyplomatyczne.

_ Personel z posterunków ONZ nr 10, 16, 31 i 31 oraz z Camp Faouar po stronie syryjskiej jest przenoszony _ - powiedziało źródło cytowane przez agencję Reutera. Reuters zaznacza, że brak sugestii, by misja ONZ na Wzgórzach Golan była likwidowana.

Agencja AFP relacjonuje, że setki żołnierzy sił pokojowych opuszczają część syryjską i przenoszą się w kierunku strefy okupowanej przez Izrael.

W sierpniu br. 45 żołnierzy sił pokojowych ONZ z kontyngentu z Fidżi wpadło w ręce rebeliantów walczących w Syrii z siłami rządowymi. Żołnierze ci zostali uwolnieni w zeszłym tygodniu. W skład liczących 1250 żołnierzy sił ONZ na Wzgórzach Golan wchodzą wojska z Indii, Fidżi, Nepalu, Filipin, Irlandii i Holandii.

Patrolowana przez siły pokojowe ONZ strefa buforowa pomiędzy Izraelem a Syrią ma być w założeniu wolna od wszelkich formacji zbrojnych. Jednak w marcu 2013 roku po raz pierwszy wtargnęli do niej syryjscy rebelianci.

Izrael zdobył należące do Syrii Wzgórza Golan podczas wojny sześciodniowej w 1967 roku, a strefę buforową ustanowiono tam na mocy zawieszenia broni kończącego wojnę Jom Kipur w 1973 roku.

Czytaj więcej w Money.pl
Ile osób zginęło w Syrii? Nie wiadomo, bo ONZ... Ostatnia aktualizacja danych dotyczących ofiar pochodzi z lipca ubiegłego roku.
Przywódcy syryjskich islamistów zabici Zamachu dokonał samobójca, który wszedł na spotkanie i wysadził się w powietrze.
Islamscy bojownicy wypuszczą porwanych Informacji tej nie potwierdziły jak na razie ONZ i Front Al-Nusra. Powściągliwość zachowuje rząd Fidżi, który oświadczył jedynie, że negocjacje z rebeliantami trwają.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)