Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walki w Syrii. Już 120 tysięcy ofiar

0
Podziel się:

Marzec był najbardziej krwawym miesiącem od czasu rozpoczęcia konfliktu.

Walki w Syrii. Już 120 tysięcy ofiar
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Liczba zabitych w wojnie domowej w Syrii przekroczyła już 120 tysięcy - tak twierdzi Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. Krwawy konflikt trwa już ponad dwa lata i nic nie wskazuje na to, aby mógł się szybko zakończyć. Syryjscy aktywiści twierdzą, że marzec był najgorszym miesiącem od początku wojny.

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie uważane jest za najbardziej wiarygodną organizację emigrantów, zbierającą informacje o tym, co dzieje się w Syrii.

Przedstawiciele Obserwatorium twierdzą, że liczba śmiertelnych ofiar konfliktu przekroczyła już 120 tysięcy osób. Kilka miesięcy temu ONZ informowała o co najmniej 70 tysiącach zabitych, ale wiadomo, że brutalny konflikt powoduje, iż liczba ofiar rośnie w bardzo szybkim tempie. Marzec był najbardziej krwawym miesiącem od czasu rozpoczęcia konfliktu. Według obserwatorium, tylko w marcu miało zginąć ponad 6 tysięcy osób. - _ Statystyki z marca są przerażające. W jednym miesiącu zginęło tyle samo osób, co w pierwszych dziewięciu miesiącach konfliktu, czyli w całym 2011 roku _ - podkreśla Mataz Suheil z Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka.

Międzynarodowe organizacje szacują, że w wyniku wojny z Syrii uciekło ponad milion osób. Większość z nich schroniła się w sąsiednich krajach - Libanie, Jordanii, Turcji i Iraku.

Czytaj więcej w Money.pl
Tam zginęło już ponad 60 tysięcy osób Tylko w tym miesiącu w Syrii zginęło ponad 6 tysięcy osób. To najkrwawszy miesiąc od wybuchu przed dwoma laty rewolty przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada.
Papież modlił się o pokój w Syrii i Korei Papież prosił też o pokój na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza - dodał - między Izraelczykami a Palestyńczykami.
Turcy konfiskują im broń za 1,7 mln dolarów Władze Turcji poinformowały o przejęciu nielegalnego składu broni w pobliżu granicy z Syrią, a według tureckiej agencji Dogan był to tranzytowy magazyn dla dostaw do pogrążonego w krwawym konflikcie wewnętrznym sąsiedniego kraju.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)