Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Walki w Strefie Gazy. Doszło do pierwszego bezpośredniego starcia

0
Podziel się

Grupa bojowników Hamasu prawdopodobnie przedostała się na teren Izraela przez podziemny tunel. Po wyjściu z niego islamiści zaczęli strzelać do znajdujących się w pobliżu izraelskich żołnierzy.

W nocy w bombardowaniach zginęło co najmniej 26 osób, w tym 8-osobowa rodzina
W nocy w bombardowaniach zginęło co najmniej 26 osób, w tym 8-osobowa rodzina (PAP/EPA)
bEaabXaZ

Jeden z bojowników zginął, a kilku żołnierzy zostało rannych. To właśnie zniszczenie podziemnych tuneli jest jednym z najważniejszych założeń prowadzonej przez Izrael operacji w Gazie. Do tej pory wojsko zniszczyło 13 takich tuneli.

Hamas cały czas odpowiada wystrzeliwanymi z Gazy rakietami. Pocisk, który spadł dzisiaj na miasto Dimona, zabił jednego Izraelczyka i ranił czterech innych. Tym samym liczba ofiar konfliktu po stronie izraelskiej wzrosła do trzech.

Również dzisiejszy poranek przywitał mieszkańców kolejnymi nalotami. Nad Gazą cały czas latają myśliwce i drony, a co jakiś czas słychać kolejne eksplozje. W nocy w bombardowaniach zginęło co najmniej 26 osób, w tym 8-osobowa rodzina. W bezpośrednich starciach z bojówkami Hamasu rannych zostało trzech izraelskich żołnierzy. Od dwóch dni Izrael prowadzi już nie tylko naloty, ale także operację na lądzie.

bEaabXbb

Zobacz, jak siły obronne Izraela wkraczają do Strefy Gazy:

Sytuacja humanitarna w Gazie drastycznie się pogarsza. ONZ twierdzi, że już ponad 50 tysięcy Palestyńczyków uciekło przed bombami ze swoich domów. Większość z nich schroniła się w prowadzonych przez Narody Zjednoczone szkołach. ONZ informuje, że powoli kończą się pieniądze na utrzymanie uchodźców. Od początku trwającej już 12 dni operacji w Gazie zginęło 316 Palestyńczyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael zapowiada ofensywę, a Zachód na to... Ogromna większość zabitych - od 70 do 80 proc. - to osoby cywilne. 1 280 osób odniosło rany.
Izrael odradza wyjeżdżać do dawnego sojusznika W związku z protestami przed jednostkami dyplomatycznymi Izrael postanowił zredukować do niezbędnego minimum personel w swoim przedstawicielstwie w tym kraju.
Nie tylko naloty. Izrael atakuje też na lądzie W nocy zginęło blisko 30 osób, w tym 8-osobowa rodzina.
bEaabXbC
KOMENTARZE
(0)