Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walki w Libii. Liczba ofiar starć w Bani Walid wzrosła do 26

0
Podziel się:

Walki w Bani Walid, gdzie od roku ukrywają się członkowie milicji niechętnej wobec nowych władz Libii, wybuchły jeszcze przed wschodem słońca.

Walki w Libii. Liczba ofiar starć w Bani Walid wzrosła do 26
(Marcilhacy Cyril/ABACA/EAST NEWS)

Liczba ofiar starć między regularnym wojskiem a zbrojną milicją w libijskim Bani Walid - ostatnim bastionie stronników reżimu Muammara Kadafiego - wzrosła do 26, ponad 200 ludzi jest rannych - podała służba zdrowia w Libii.

Źródła w szpitalach, przywoływane przez libijską agencję informacyjną Lana, mówiły, że 22 zabitych i około 200 rannych trafiło na oddziały w Misracie, a placówka medyczna w Bani Walid odnotowała śmierć czterech osób i przyjęcie 23 rannych.

Walki w Bani Walid, gdzie od roku ukrywają się członkowie milicji niechętnej wobec nowych władz Libii, wybuchły jeszcze przed wschodem słońca.

Wobec podejrzeń, że Bani Walid stało się schronieniem i kryjówką milicji składających się z dobrze uzbrojonych zwolenników dawnego reżimu, miasto jest otoczone od miesiąca przez wojsko. Wiele rodzin uciekło stąd, szukając schronienia w pobliskich miejscowościach.

Władze Libii podały wczoraj, że siły rządowe zatrzymały uciekającego z Bani Walid jednego z najbliższych współpracowników Kadafiego, byłego ministra informacji i rzecznika rządu w ostatnich dniach reżimu - Musę Ibrahima. Choć nie jest jasne, jakie zarzuty mu grożą, przypuszcza się, że zostanie oskarżony wzbudzanie niepokojów i rozpowszechnianie fałszywych informacji.

Parlament libijski rozkazał regularnym siłom zbrojnym, aby wkroczyły do Bani Walid i zaprowadziły tam ład. Wojsko napotkało jednak opór zbrojnych oddziałów milicji.

Czytaj więcej w Money.pl
Rok temu zabili dyktatora. Wojna wciąż trwa Co najmniej siedem osób poniosło w sobotę śmierć, a 120 zostało rannych podczas starć między regularnym wojskiem a zbrojną milicją.
Opisali śmierć Kadafiego. I egzekucję konwoju Z ustaleń HRW wynika, że powstańcy z Misraty pojmali i rozbroili konwój Kadafiego, jego ludzi brutalnie pobili, a następnie przeprowadzili egzekucję.
Zidan został premierem. Poprzedni zrezygnował Był dyplomatą w okresie rządów Muammara Kadafiego, ale w latach 80. uciekł do Genewy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)