Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walki w Izraelu. Armia rozpoczęła mobilizację 16 tysięcy rezerwistów

0
Podziel się:

W stronę granicy ze strefą jechały czołgi i żołnierze, a rzecznik armii izraelskiej Awital Lejbowicz przyznał, że inwazja jest zdecydowanie możliwą opcją.

Walki w Izraelu. Armia rozpoczęła mobilizację 16 tysięcy rezerwistów
(Alex92287/CC/flickr)

Armia izraelska rozpoczęła dziś mobilizację 16 tys. rezerwistów w ramach operacji _ Filar Obrony _ przeciwko zbrojnym ugrupowaniom w Strefie Gazy - poinformowały siły zbrojne. To przygotowanie do możliwej operacji lądowej w strefie - podał portal Ynet.news.

Jest to nieco ponad połowa z 30 tys. rezerwistów, na których powołanie zgodziły się władze izraelskie w czwartek. Większość z 16 tys. rezerwistów służy w korpusie inżynieryjnym sił lądowych, którym przypadnie kluczowa rola w razie operacji lądowej w Strefie Gazy - podaje dziennik _ Jerusalem Post _.

W czwartek ku granicy ze strefą jechały czołgi i żołnierze, a rzecznik armii izraelskiej Awital Lejbowicz przyznał, że inwazja jest _ zdecydowanie możliwą opcją _. Media powoływały się na sygnały ze strony władz, że początek ofensywy przewidziany jest na piątek. Na razie trwają ostrzały z powietrza.

Od rozpoczęcia w środę po południu operacji _ Filar Obrony _, w ramach której izraelskie siły zabiły szefa operacji wojskowych Hamasu Ahmeda al-Dżabariego, przeprowadzono 466 ataków.

Bilans ofiar śmiertelnych obecnej, trwającej od środy, fazy konfliktu to 19 Palestyńczyków, w tym dzieci, i 3 Izraelczyków.

Czytaj więcej w Money.pl
Izrael przygotowuje się do inwazji sił lądowych Oddziały izraelskiej armii przemieszczają się w kierunku Strefy Gazy. Siły zbrojne zmobilizowały 30 tysięcy rezerwistów.
Islamiści wystrzelili rakiety na Tel Awiw Pierwszy raz od 1991 roku ogłoszono alarm lotniczy.
Widmo wojny na Bliskim Wschodzie - _ Inwazja lądowa na Strefę Gazy jest zdecydowanie możliwą opcją _ - powiedział rzecznik izraelskich sił zbrojnych.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)