Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Walki w Egipcie. Osiem osób zginęło w ataku na półwyspie Synaj

0
Podziel się

Według świadków pocisk spadł przed zatłoczonym sklepem na południu miasta, w pobliżu siedziby sił bezpieczeństwa.

Walki w Egipcie. Osiem osób zginęło w ataku na półwyspie Synaj
(Zoriah/Flickr)
bEifGShx

Zginęło siedem osób, w tym dziecko. Następne pociski trafiły w posterunek wojskowy. Zginął tam żołnierz.

Co najmniej siedmiu cywilów i żołnierz zginęło w nocy, a 25 zostało rannych w mieście Al-Arisz na półwyspie Synaj, gdy uderzyły tam trzy pocisk - poinformowały egipskie źródła medyczne i egipskie MSW.

Następnie dwa pociski trafiły w posterunek wojskowy. Śmierć poniósł żołnierz, a trzech zostało rannych.

bEifGShz

Północna część półwyspu Synaj uważana jest za matecznik antyrządowej rebelii islamistycznej w Egipcie. Częstotliwość zamachów na siły bezpieczeństwa w tym rejonie drastycznie wzrosła od czasu odsunięcia przez armię w lipcu zeszłego roku Mohammeda Mursiego, wywodzącego się z Bractwa Muzułmańskiego prezydenta Egiptu.

Według danych ogłoszonych przez obecne wojskowe władze Egiptu w atakach islamistów na Synaju, a także w Kairze i innych miastach zginęło od lipca ub.r. około 500 osób, głównie policjantów i żołnierzy.

Islamistyczni bojownicy twierdzą, że ataki są odwetem za krwawe represje władz i wojska po obaleniu Mursiego. Od tego czasu zginęło ponad 1,4 tys. zwolenników prezydenta-islamisty, ok. 15 tys. zatrzymano pod zarzutem terroryzmu, kilkaset osób skazano na karę śmierci.

Czytaj więcej w Money.pl
Eksplozje bomb na stacjach metra. Gdzie? Do ataków nie przyznała się żadna organizacja, choć w przeszłości podobne zamachy w stolicy Egiptu przeprowadzali islamiści.
Prezydent przeprasza napastowaną kobietę Abd el-Fatah es-Sisi osobiście udał się do jednego ze szpitali w Kairze, aby przeprosić ofiarę napaści seksualnej.
Ataki w Egipcie. Wybuch uszkodził autobus Zamachowiec samobójca zdetonował ładunek wybuchowy w pobliżu punktu kontrolnego na Półwyspie Synaj zabijając, prócz siebie, jednego żołnierza.
bEifGSia
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)