Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walki na Ukrainie. Zlikwidowali punkt oporu prorosyjskich dywersantów

0
Podziel się:

Zginęło 15 dywersantów, po stronie ukraińskiej rannych zostało 5 wojskowych.

Walki na Ukrainie. Zlikwidowali punkt oporu prorosyjskich dywersantów
(PAP/EPA/ROMAN PILIPEY)

Na Ukrainie w obwodach ługańskim i donieckim trwa operacja antyterrorystyczna. W ostatnim czasie siły ukraińskie biorące w niej udział, odniosły kilka sukcesów. Walki toczyły się między innymi w okolicach punktu granicznego Mariniwka.

Aktualizacja 10:00

W trakcie walk w tym rejonie, siłom ukraińskim udało się zlikwidować punkt oporu prorosyjskich dywersantów. Zniszczony został transporter opancerzony, którym operowali , a także kilka samochodów ciężarowych. Zginęło 15 dywersantów, po stronie ukraińskiej rannych zostało 5 wojskowych.

Informacje te przekazał Dmytro Tymczuk, szef Centrum Badań Wojskowo-Politycznych i były wojskowy, który stoi na czele nieformalnej grupy wywiadowczej _ Informacyjny opór _.

- _ W wyniku uderzenia z powietrza zlikwidowano dwie bazy bojowników w obwodzie ługańskim. We współpracy ze strażą graniczną zablokowano próbę przerwania się przez granicę z Rosji na Ukrainę kolumny bojowników, która składała się z trzech ciężarówek i transportera opancerzonego _ - napisał na Facebooku.

Według Tymczuka lotnictwo zniszczyło jedną z ciężarówek, która przewoziła ciężki karabin maszynowy NSW, a ostrzeliwani separatyści _ w panice odstąpili od granicy w głąb terytorium Federacji Rosyjskiej _.

Wczoraj na posiedzeniu rządu w Kijowie podjęto decyzję o zamknięciu ruchu na ośmiu przejściach granicznych między Ukrainą i Rosją w obwodzie donieckim i ługańskim. O decyzji poinformowano stronę rosyjską.

Wcześniej p.o. prezydenta Ołeksandr Turczynow powiedział o rozpoczęciu procesu zamykania wschodniej granicy, zwłaszcza w centralnej części obwodu ługańskiego i na południu obwodu donieckiego. Jego zdaniem pozwoli to wyeliminować możliwość przepływu broni i bojowników na terytorium Ukrainy.

Ukraińskie wojsko i Gwardia Narodowa od dwóch miesięcy prowadzą na wschodzie kraju operację zbrojną przeciwko prorosyjskim separatystom, którzy dążą do oderwania obwodów donieckiego i ługańskiego od reszty Ukrainy. W walkach zginęło już kilkaset osób.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/185/m310457.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/stosunki;rosja-ukraina;rocznica;d-day;okazja;do;zazegnania;kryzysu,200,0,1557192.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Putin spotka się z prezydentem Ukrainy? Prezydent Francji stara się, by rocznica _ D-Day _ stała się okazją do zażegnania kryzysu między Moskwą i Kijowem.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/19/m309523.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/walki;na;wschodzie;ukrainy;separatysci;spieraja;sie;o;strefy;wplywow,13,0,1550605.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) _ Część wschodu oczyszczona z separatystów _ [AKTUALIZACJA] Szef ukraińskiego MON o postępach operacji specjalnej w regionach donieckim i ługańskim.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/189/m309181.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/konflikt;na;ukrainie;ciagle;bardzo;niespokojnie;na;wschodzie,3,0,1552387.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Ukraińcy znów wyszli na Majdan. _ Już 122 ofiary Rosjan _ Tymczasem premier Arsenij Jaceniuk zapewnił, że Ukraina spłaci Rosji zadłużenie za gaz w ciągu dziesięciu dni. Jest jeden warunek.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)