Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walki na Ukrainie. Rosja oskarża władze w Kijowie o cynizm

0
Podziel się:

Szef administracji prezydenta Ukrainy Serhij Paszynski oświadczył, że separatyści w Odessie otrzymali broń od rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

Walczący w Odessie
Walczący w Odessie (PAP/EPA)
bECGJLFh

MSZ Rosji oświadczyło, że twierdzenia rządu Ukrainy, iż separatyści w Odessie otrzymali broń od rosyjskiej FSB są kłamliwe i cyniczne i miały na celu obarczenie Rosji odpowiedzialnością za tragiczny bilans wczorajszych wydarzeń.

Wcześniej szef administracji prezydenta Ukrainy Serhij Paszynski oświadczył, że wczorajsze wydarzenia w Odessie zostały sprowokowane przez Rosję oraz, że separatyści w Odessie otrzymali broń od rosyjskiej Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB).

_ Oświadczenie Serhija Paszynskiego to brednie. Nie tylko dla specjalistów, ale także dla zwykłych obywateli było oczywiste, że ludzie, którzy wyszli na dzisiejsze wiece byli zwykłymi obywatelami Odessy _ - głosi komunikat MSZ Rosji.

bECGJLFj

MSZ Rosji utrzymuje, że uczestnicy wieców w Odessie _ zginęli uduszeni i spłonęli dlatego, że aktywiści Euromajdanu podpalili obóz zwolenników federalizacji (Ukrainy), którzy schronili się w miejscowym Domu Związków Zawodowych, gdzie wybuchł pożar _.

Wezwano ponadto władze w Kijowie do ujawnienia dowodów, na podstawie których można by stwierdzić czy wśród ofiar pożaru w Odessie byli Rosjanie. MSZ Rosji podkreśliło, że jeśli dowody takie nie zostaną ujawnione, to trzeba będzie uznać, iż _ była to kolejna gołosłowna próba przekonania opinii publicznej o "rosyjskim śladzie" _ w wydarzeniach w Odessie.

Według ITAR-TASS, w niektórych ukraińskich mediach ukazała się informacja, że wśród śmiertelnych ofiar pożaru w Domu Związków Zawodowych w Odessie było 15 Rosjan.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/180/m204724.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/usa;apeluja;o;pokoj;absurdalnie;zabici,250,0,1527034.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) USA apelują o pokój. "Absurdalnie zabici" W walkach w Odessie poniosło śmierć 31 osób.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/m305824.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/dramat;w;slowiansku;i;odessie;operacja;antyterrorystyczna;kontynuowana,229,0,1527013.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kilkadziesiąt ofiar walk na Ukrainie. Armia się nie zatrzymuje W Odessie ogłoszono żałobę narodową.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/45/m305197.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/unia;naszym;celem;nie;jest;konfrontacja;z;rosja;wladimira;putina,209,0,1525969.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) "Ukraina to sztuczny kraj". Celem Putina jest... Obecny kryzys ukraińsko-rosyjski jest największym wyzwaniem dla globalnego pokoju od czasu upadku muru berlińskiego.
bECGJLFK
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)