Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walki na Ukrainie. Kolejny samolot zestrzelony

0
Podziel się:

Do palącego się wraku zbliżyło się dwóch uzbrojonych separatystów, a następnie rozległy się strzały - donoszą media.

Walki na Ukrainie. Kolejny samolot zestrzelony
(AP/FOTOLINK/East News)

W obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy zestrzelono myśliwiec ukraińskich sił zbrojnych, który na niskiej wysokości przelatywał nad obszarem kontrolowanym przez prorosyjskich separatystów - podały media.

Maszyna rozbiła się na polu w następstwie eksplozji, a pilot się katapultował. Do incydentu doszło w pobliżu miasta Żdaniwka, ok. 40 km na wschód od Doniecka i obok miejsca, w którym 17 lipca rozbił się zestrzelony malezyjski samolot pasażerski.

AFP relacjonuje, że do palącego się myśliwca zbliżyło się dwóch uzbrojonych separatystów, a następnie rozległy się strzały. - _ Leciał nad nami i doszło do eksplozji. Dwóch pilotów się katapultowało _ - powiedział świadek cytowany przez AFP, Danil.

Rzecznik ukraińskiego sztabu generalnego Władysław Sielezniow potwierdził, że maszyna należała do sił ukraińskich. - _ Trwa operacja ratunkowa _ - dodał.

Zobacz, co dzieje się obecnie na wschodzie kraju:

Rząd w Kijowie poinformował, że władze Ukrainy zawieszają rozejm ogłoszony w promieniu 20 km wokół miejsca katastrofy malezyjskiego samolotu pasażerskiego w obwodzie donieckim. W wyniku zestrzelenia 17 lipca Boeinga 777 linii Malaysia Airlines zginęło prawie 300 ludzi.

W środę o zawieszeniu międzynarodowej misji poszukiwawczej ze względu na trwające tam starcia sił ukraińskich z prorosyjskimi separatystami poinformował premier Holandii Mark Rutte. Poszukiwania prowadziło kilkudziesięciu ekspertów holenderskich, australijskich i malezyjskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Przełom na Ukrainie? Białorusini wkraczają do akcji - _ Trzeba pomóc braciom w trudny czas _ - ogłosił niewielki białoruski oddział. Kijów chce zablokować separatystów w Doniecku i Ługańsku, mieszkańcy uciekają w panice.
Ukraina grozi separatystom. Zawiesza rozejm Po katastrofie władze ogłosiły rozejm w promieniu 20 km wokół miejsca katastrofy, na terenach kontrolowanych przez separatystów.
Kijów chce sądu dla szefa rosyjskiego MON Władze Ukrainy podejrzewają go o wspieranie ruchów separatystycznych i dążenia do zmiany granic terytorialnych państwa.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)