Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walki na Ukrainie. Co z załogą zestrzelonego samolotu wojskowego?

0
Podziel się:

Do zestrzelenia An-26 przyznali się prorosyjscy separatyści, jednak ukraińskie władze nie wykluczają, że mógł on być strącony pociskiem rakietowym odpalonym z terytorium Rosji.

Efekt walk na wschodzie kraju
Efekt walk na wschodzie kraju (PAP/EPA)

Ukraińskie siły rządowe ewakuowały ze strefy działań bojowych na wschodzie kraju czterech członków załogi samolotu transportowego An-26. Poinformował o tym rzecznik operacji antyterrorystycznej Władysław Selezniow.

Dwie osoby, które znajdowały się w strąconej maszynie nadal są poszukiwane. _ - Czterech ludzi zostało uratowanych (ewakuowanych), dwie osoby znajdują się w niewoli, a los jeszcze dwóch pozostaje nieznany _ - powiedział Selezniow agencji Interfax-Ukraina.

Rzecznik dodał, że czterech ewakuowanych wojskowych znajduje się w bezpiecznym miejscu. Ogółem w maszynie, która spadła na ziemię w okolicach Ługańska, znajdowało się osiem osób.

Do zestrzelenia An-26 przyznali się prorosyjscy separatyści, jednak ukraińskie władze nie wykluczają, że mógł on być strącony pociskiem rakietowym odpalonym z terytorium Rosji. Pisał o tym w raporcie dla prezydenta Petra Poroszenki minister obrony Ukrainy Wałerij Hełetej.

Według służb prasowych Poroszenki, samolot leciał na wysokości 6,5 km, a więc nie jest możliwe, by został zestrzelony z przenośnych wyrzutni, jakimi dysponują separatyści na wschodzie Ukrainy. Oznacza to, że maszyna _ musiała zostać trafiona potężniejszą bronią rakietową, która została użyta prawdopodobnie z terytorium Federacji Rosyjskiej _ - czytamy w komunikacie.

Zobacz co dzieje się w ostatnich dniach w regionie:

Rzecznik centrum analitycznego Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy Andrij Łysenko mówił z kolei w poniedziałek, że ukraiński samolot transportowy mógł zostać zestrzelony także przez rosyjski myśliwiec.

_ - Opierając się na danych, przekazanych przez ukraińskich pilotów, rozpatrywane są dwie wersje: zestrzelenia dokonano z naziemnego zestawu rakietowego +Pancyr+ (Pancerz) albo samonaprowadzającą rakietą CH-24 powietrze-powietrze, wystrzeloną z samolotu, który wystartował z rosyjskiego lotniska Millerowo (obwód rostowski Federacji Rosyjskiej) _ - powiedział Łysenko.

Czytaj więcej w Money.pl
Petro Poroszenko zwoła Radę Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony _ Przeciwko siłom zbrojnym Ukrainy był stosowany nowy rosyjski system rakietowy _ - alarmuje prezydent.
Biała księga o łamaniu prawa na Ukrainie Rosja w dokumencie oskarża _ siły ultranacjonalistyczne, ekstremistyczne i neonazistowskie. _
Kolejne decyzje Unii Europejskiej ws. Ukrainy Obejmą one przede wszystkim prorosyjskich separatystów na wschodzie Ukrainy.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)