Notowania

Przejdź na
pakistan
08.11.2014 12:00

Walki w Pakistanie. Wojsko odparło atak talibów

W wyniku operacji militarnej sił rządowych w tym regionie uciekło z niego ponad 150 tys. ludzi.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

W ataku na posterunek w okręgu Khyber zginęło 17 bojowników. Doszło do niego w miejscowości Bara na terenach w północno-zachodnim Pakistanie, przy granicy z Afganistanem, uważanych za tradycyjny bastion talibów.

Nie podano informacji o ewentualnych stratach armii. Okręg Khyber stał się celem ucieczki talibów wypartych przez rozpoczętą w czerwcu ofensywę w Północnym Waziristanie, kolejnym bastionie talibów z ruchu Tahreek-e-Taliban Pakistan (TTP).

Armia poleciła mieszkańcom okręgu Khyber, aby jak najszybciej go opuścili ze względów bezpieczeństwa. W wyniku operacji militarnej sił rządowych w tym regionie uciekło z niego ponad 150 tys. ludzi.

Czytaj więcej w Money.pl
Starcia policji ze zwolennikami duchownego W starciach rannych zostało ponad 100 policjantów.
Naloty w Pakistanie. Dziesiątki zabitych Naloty koncentrowały się na górskim regionie Dehgan, około 25 kilometrów od miasta Miranshah, głównego ośrodka Północnego Waziristanu na pograniczu pakistańsko-afgańskim.
Tam ginie najwięcej mundurowych. Sprawdź Wynika z opublikowanych przez afgańskie władze danych dotyczących odszkodowań przekazanych rodzinom ofiar. Nie jest to jednak bilans kompletny.
Tagi: pakistan, walki w pakistanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz