Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
walka z terroryzmem
09.09.2014 13:21

Walka z terroryzmem. Izrael wzywa do współpracy służb

- Wolny świat wykazywał do tej chwili zbytnią tolerancję wobec organizacji terrorystycznych - uważa izraelski minister obrony .

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reuven Kapuscinski/CC0 1.0/wikimedia commons)

Izraelski minister obrony Mosze Ja'alon (na zdjęciu) zaapelował do służb wywiadowczych krajów _ wolnego świata _ o współpracę w celu _ powstrzymania i pokonania _ dżihadystów z Państwa Islamskiego (IS).

_ - Wolny świat wykazywał do tej chwili zbytnią tolerancję wobec organizacji terrorystycznych i krajów wspierających terroryzm, takich jak Iran _ - powiedział Ja'alon w izraelskim radiu publicznym. _ Po 11 września 2001 roku wiemy, że aby powstrzymać i pokonać Państwo Islamskie potrzebna jest współpraca wywiadów krajów wolnego świata _ - dodał minister nie precyzując, o które wywiady chodzi.

Stany Zjednoczone, które rozpoczęły przed miesiącem ataki lotnicze na pozycje IS w Iraku, chcą zbudować międzynarodową koalicję złożoną z ponad 40 krajów. Jej celem będzie _ koordynacja działań wobec zagrożeń stwarzanych przez Państwo Islamskie _.

Amos Jaldin, były szef izraelskiego wywiadu wojskowego, a obecnie dyrektor Instytutu Badań nad Bezpieczeństwem Narodowym Uniwersytetu w Tel Awiwie poinformował, że Izrael dzieli się ze swymi sojusznikami _ bardzo dobrej jakości _ informacjami wywiadowczymi na temat _ Iranu, (libańskiego) Hezbollahu, Syrii, organizacji terrorystycznych na Synaju (w Egipcie) i w Strefie Gazy _.

Pragnący pozostać anonimowy polityk izraelski potwierdził AFP, że _ Izrael współpracuje już z kompetentnymi władzami, zwłaszcza w Europie, w walce z zagrożeniami, jakie niesie islamizm i jego filie w Europie _. Odmówił jednocześnie podania charakteru tej współpracy.

Rzecznik izraelskiego MSZ Emmanuel Nahszon uważa, że _ zagrożenie, jakie stanowią takie organizacje jak Państwo Islamskie, ujawniło się poprzez zabójstwo czterech osób popełnione przez francuskiego dżihadystę w Muzeum Żydowskim w Brukseli _. Przypomniał, że sprawca - Mehdi Memmouche, Algierczyk z pochodzenia - walczył wcześniej w Syrii po stronie dżihadystów.

W ubiegłym tygodniu Izrael dodał Państwo Islamskie i Brygady Abdullaha Azzama, działającą w Libanie organizację powiązaną z Al-Kaidą, do listy organizacji uznawanych za _ nielegalne _.

Czytaj więcej w Money.pl
Irak ma nowy rząd. _ To milowy krok _ Stany Zjednoczone chwalą nowego premiera.
Obama szuka koalicji do walki z dżihadystami Na Bliski Wschód leci sekretarz stanu.Chce budować koalicję do walki z dżihadystami.
16 ofiar samobójczego zamachu w Iraku Zamachowiec samobójca wjechał samochodem terenowym humvee w uczestników zebrania sunnickiego plemienia Dżubur.
Tagi: walka z terroryzmem, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz