Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka z pseudokibicami. Ujęto członków chuligańskiej bojówki Widzewa

0
Podziel się:

Podczas śledztwa prowadzonego ustalono, że gang chuliganów ma na koncie także przestępstwa narkotykowe.

Walka z pseudokibicami. Ujęto członków chuligańskiej bojówki Widzewa
(Reporter)

Łódzcy policjanci zatrzymali 11 pseudokibiców z powiatu bełchatowskiego związanych ze zorganizowaną grupą przestępczą. Członkowie chuligańskiej bojówki Widzewa Łódź podejrzewani są m.in. o pobicia, udział w bójkach oraz przestępstwa narkotykowe.

Zatrzymanych zostało 10 mężczyzn w wieku od 20 do 31 lat oraz 20-letnia kobieta. Grupą przestępczą miał kierować 31-letni mieszkaniec Bełchatowa.

Podejrzanym grożą kary nawet do 10 lat więzienia - poinformowała rzeczniczka łódzkiej policji podinsp. Joanna Kącka.

Policjanci od pewnego czasu rozpracowywali bełchatowską bojówkę pseudokibiców łódzkiego Widzewa. Jak ustalono, członkowie tej grupy brali udział m.in. w bójce, do której doszło 24 kwietnia tego roku w centrum miasta; doprowadzili do konformacji z bojówkami piłkarskich drużyn z Bełchatowa i Sandomierza.

Podczas śledztwa prowadzonego wspólnie z Prokuraturę Okręgową w Piotrkowie Trybunalskim ustalono, że gang chuliganów ma na koncie także przestępstwa narkotykowe.

W ostatnich dniach łódzcy policjanci wraz z antyterrorystami i psami wyszkolonymi do wykrywania narkotyków niemal jednocześnie weszli do 11 mieszkań na terenie powiatu bełchatowskiego. Ujęto 11 osób, w tym jedną kobietę. Według policji zatrzymania były możliwe m.in. dzięki dobremu rozpoznaniu środowiska pseudokibiców oraz nagraniu z monitoringu miejskiego.

Podczas przeszukań zabezpieczono na poczet przyszłych kar gotówkę, narkotyki oraz nośniki elektroniczne.

Część zatrzymanych usłyszała zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, pobicia oraz posiadanie i udzielania narkotyków. Wobec wszystkich prokuratura zastosowała dozór policyjny, zakaz opuszczania kraju oraz poręczenia majątkowe w wysokości od 2 tys. do 10 tys. zł. Śledczy zapowiadają kolejne zatrzymania w tej sprawie.

Czytaj więcej w Money.pl
Hotel na szynach przywiózł kibiców na finał LM Trzydniowa podróż Train and Breakfast kosztuje 380 euro.
Były wiceszef policji kryminalnej zatrzymany Krzysztof K. jest on podejrzany o przekroczenie uprawnień i przyjęcie łapówki.
Rozpracowali mafię paliwową. Oszukali na... Wielka akcja hiszpańskiej policji przeciwko oszustom, sprzedającym kierowcom benzynę i oleje napędowe przeznaczone dla maszyn rolniczych i do ogrzewania mieszkań.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)