Notowania

podróbki
28.12.2013 21:43

Walka z podróbkami. Rozbita siatka hiszpańskich przestępców

Proceder sprzedaży podrabianej odzieży i obuwia przyniósł w ciągu dwóch lat członkom siatki 5,5 milionów euro - powiadomił rząd Hiszpanii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(filo/iStockphoto)

Hiszpańska policja zlikwidowała największą na Półwyspie Iberyjskim siatkę handlarzy podrabianej odzieży. Aresztowano 99 osób, w tym dwóch imamów - poinformowały w hiszpańskie władze.

Proceder sprzedaży 235 ton podrabianej odzieży i obuwia przyniósł w ciągu dwóch lat członkom siatki 5,5 mln euro - powiadomił rząd Hiszpanii.

Przestępcza sieć produkowała podróbki w nielegalnych zakładach na północy Portugalii, skąd były przewożone ciężarówkami przez granicę do Xinzo de Limia w Galicii (północno-zachodnia Hiszpania), 100-tysięcznego miasta, gdzie siatka miała swą główną siedzibę - poinformowało hiszpańskie MSW.

Wg tego resortu siatka o marokańskich korzeniach miała swoich przedstawicieli w całej Hiszpanii.

Cześć dochodów wraz z kartami bankowymi i innymi dokumentami należącymi do siatki była ukryta w meczetach w Orense i w Xinzo de Limia. Wśród aresztowanych figuruje imam meczetu w Xinzo de Limia. Wg policji jest on jednym z szefów siatki.

Podczas operacji policyjnej zatrzymano też drugiego imama - z meczetu w Orense. Jego nazwisko figuruje na kontach bankowych, których używała siatka. Policja podejrzewa, że był zamieszany w pranie brudnych pieniędzy.

Dochodzenie w sprawie siatki rozpoczęło się już we wrześniu 2012 roku i było prowadzone wspólnie z władzami Portugalii.

Czytaj więcej w Money.pl
KE naciska na Polskę. Mamy dwa miesiące Komisja Europejska wezwała Polskę do pełnego wdrażania dyrektywy przeciwko podrabianym lekom. KE wysłała oficjalny list w tej sprawie do polskich władz. Warszawa ma dwa miesiące na odpowiedź.
Rekordowy przemyt w szczecińskim porcie Szczecińscy celnicy przejęli w tamtejszym porcie transport podrobionych towarów wartych około 3,5 miliona złotych.
Podrabiali milion papierosów dziennie W fabryce używano kompletnie wyposażonej linii technologicznej do produkcji papierosów, w tym specjalistycznych maszyn o wartości około 700 tysięcy złotych
Tagi: podróbki, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz