Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Walka z Państwem Islamskim. Nowe doniesienia w sprawie nastolatka, który zaatakował policjantów

Znaleziono przy nim drugi nóż potężnych rozmiarów i flagę Państwa Islamskiego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Podejrzany o terroryzm 18-latek, który zranił nożem dwóch australijskich funkcjonariuszy, mógł nie działać sam, jak wcześniej uważano - poinformowali śledczy badający sprawę. W trakcie ataku na funkcjonariuszy młody mężczyzna został zastrzelony.

Do zdarzenia doszło przed jednym z komisariatów w Melbourne, na który Numan Haider został wezwany w celu złożenia wyjaśnień. Policja pierwotnie uważała, że mężczyzna działał sam, jednak szef lokalnej policji Ken Lay powiedział, że pojawiły się informacje, które ukazują sprawę w nowym świetle.

_ - Mamy pewne informacje, z których wynika, że przed przyjściem na posterunek policji (Haider) rozmawiał z innymi osobami. (...) Nie jesteśmy jednak pewni czy ktoś przyjechał z nim, czy może został podwieziony i czy ktoś na niego czekał _ - powiedział Lay.

Przedstawiciel policji dodał, że zanim doszło do tragedii funkcjonariusze wcześniej tego samego dnia odwiedzili Haidera w mieszkaniu, aby poprosić go o złożenie wyjaśnień na komisariacie. Lay przypomniał, że zachowanie nastolatka wzbudziło zainteresowanie służb bezpieczeństwa już trzy miesiące temu. Młody mężczyzna miał wtedy m.in. wymachiwać flagą Państwa Islamskiego (IS) w jednym z centrów handlowych. W związku z podejrzeniami o działalność terrorystyczną postanowiono unieważnić jego paszport.

Australijskie władze poinformowały, że stan obu rannych policjantów jest dobry i możliwe, że jeden z nich dziś opuści szpital. Drugi, z poważniejszymi obrażeniami, musi nadal pozostać pod opieką lekarską. Po tym jak Haider został zastrzelony przez policjanta znaleziono przy nim drugi nóż potężnych rozmiarów i flagę IS.

Agencja Associated Press podkreśla, powołując się na ekspertów, że za atakiem australijskiego 18-latka stoją zapewne dżihadyści z IS, którzy niedawno apelowali do swoich zwolenników w Australii o dokonywanie w kraju aktów terroru.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/63/m282175.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/walka;z;panstwem;islamskim;premier;zapowiada;surowe;kary;dla;dzihadystow,183,0,1624503.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Dożywocie dla dżihadystów? Australia ostro - _ Jeżeli walczysz po stronie grupy terrorystycznej i planujesz wrócić do kraju, wiedz, że zostaniesz zatrzymany, osądzony i aresztowany na bardzo długi czas _ - zapowiedział premier.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/105/m321129.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/walka;z;panstwem;islamskim;usa;ostrzelaly;mobilne;rafinerie,82,0,1626194.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Nocne ataki w Syrii. USA ostrzelały rafinerie Zyski ze sprzedaży ropy są jednym z głównych źródłem dochodów dżihadystów, który umożliwia im prowadzenie działań bojowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/179/m310707.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/egipt;prezydent;gotow;pomoc;w;walce;z;panstwem;islamskim,53,0,1622069.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Oni są gotowi do walki z Państwem Islamskim _ Zrobimy wszystko, co potrzebne _ - powiedział prezydent kraju.
Tagi: wojna z państwem islamskim, państwo islamskie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz