Notowania

prawo
17.01.2013 09:50

Walka z islamistami w Somalii. Przez przypadek zabili piątkę dzieci

Siły Unii zostały wcześniej zaatakowane przez islamskich bojowników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Pięcioro dzieci i dwie osoby dorosłe zginęły w omyłkowym ostrzale szkoły religijnej przez siły Unii Afrykańskiej w Somalii - poinformował somalijski deputowany do parlamentu. Siły UA zostały wcześniej zaatakowane przez islamskich bojowników.

Do tragicznego incydentu doszło przedwczoraj rano w wiosce Leggo, położonej ok. 120 km na zachód od somalijskiej stolicy Mogadiszu. Według Dahira Amina Jesowa żadne z zabitych dzieci nie miało więcej niż 10 lat. Zajęcia w islamskich szkołach religijnych rozpoczynają się bardzo wcześnie rano.

Wojska UA operujące w Somalii w ramach misji pokojowej AMISOM, by bronić utworzonego przez ONZ somalijskiego rządu, zapowiedziały, że zbadają okoliczności incydentu.

Somalijscy talibowie, którzy od czerwca do grudnia 2006 roku rządzili całym krajem, a w ostatnich latach jego południem i stolicą, w 2011 roku zostali wyparci przez wojska UA z Mogadiszu. W październiku 2012 roku wojna z somalijskimi talibami zakończyła się wraz z ich wyparciem z ostatniego bastionu, portowego miasta Kismayo na południu kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Wzięli się za handel bronią. Mają wspólny cel _ Nasz wspólny cel jest jasny: solidny i prawnie wiążący Traktat o Handlu Bronią, który będzie mieć rzeczywisty wpływ na życie tych milionów ludzi. _
Będzie rewolucja w walce z terroryzmem? Zdaniem tego polityka prawdziwe sukcesy w walce z terroryzmem można osiągnąć tylko wspólnie.
Wyłudzili już 170 milionów. I chcą więcej Przeciętny okup za uwolnienie porwanego statku i jego załogi wynosi 5 mln dolarów
Tagi: prawo, somalia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz