Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
państwo islamskie
17.09.2014 22:36

Walka z dżihadystami. Emir Kataru nie wspiera terrorystów

Katar nigdy nie finansował i nie będzie też w przyszłości finansować organizacji terrorystycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Emir Kataru Tamim ibn Hamad as-Sani (na zdjęciu) zapewnił w Berlinie, że jego kraj nie wspiera dżihadystów z Państwa Islamskiego. Kanclerz Angela Merkel wezwała go do lepszego traktowania zagranicznych robotników zatrudnionych przy budowie stadionów na mundial.

_ - Katar nigdy nie finansował i nie będzie też w przyszłości finansować organizacji terrorystycznych _ - powiedział Sani po rozmowie z Merkel. Szefowa niemieckiego rządu podkreśliła, że _ nie ma powodów, by nie wierzyć jej rozmówcy _. Jak zaznaczyła, Katar dołączył do międzynarodowej koalicji, której celem jest walka z Państwem Islamskim.

Niemiecki minister ds. współpracy gospodarczej i rozwoju Gerd Mueller zasugerował w zeszłym miesiącu w wywiadzie telewizyjnym, że Katar finansuje bojowników Państwa Islamskiego, którzy zajęli znaczne tereny Iraku i Syrii. Niemiecki MSZ zdementował informacje ministra jako _ nieporozumienie _.

34-letni władca po raz pierwszy odwiedził Niemcy. Katar jest ważnym partnerem handlowym Niemiec. Emirat zainwestował dotychczas nad Renem 14 mld euro; posiada udziały w największych niemieckich koncernach, takich jak Volkswagen, Deutsche Bank i Siemens. Jest też importerem niemieckiej broni i sprzętu wojskowego, w tym czołgów Leopard.

Podczas konferencji prasowej Sani przyznał się do błędów w traktowaniu zagranicznych robotników. _ Nie mówimy, że jesteśmy państwem idealnym, które nie popełnia błędów _ - powiedział. Obrońcy praw człowieka od dawna zwracają uwagę na wyzyskiwanie robotników zatrudnionych przez budowie infrastruktury na mistrzostwa świata w piłce nożnej, które w 2022 r. mają się odbyć w Katarze.

Czytaj więcej w Money.pl
Jatka w kampusie. Boko Haram znów uderzyło Terroryści samobójcy zaatakowali kampus instytutu uniwersyteckiego w Kano. Eksplozja materiałów wybuchowych, które miał na sobie jeden z napastników, spowodowała śmierć trzynastu osób, a 34 odniosły rany.
"Państwo Islamskie morduje ludzkość" _ Mordowanie i ścinanie głów niewinnym ludziom powinno być dla nich Państwa Islamskiego hańbą i powodem smutku i niepokoju dla wszystkich ludzi i całej ludzkości _.
Obama nie pośle piechoty przeciw dżihadystom Prezydent USA zapewnił, że nie dojdzie do operacji lądowej przeciw Państwu Islamskiemu. - _ Siły amerykańskie wysłane do Iraku nie mają za zadanie podjęcia misji bojowej _ - podkreślił.
Tagi: państwo islamskie, emir kataru, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz