Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Walka z terroryzmem. Australia zaostrzy przepisy dotyczące obywatelstwa

0
Podziel się:

Osoby, które urodziły się w Australii, mogą utracić pewne przywileje, jeśli złamią prawo antyterrorystyczne- oświadczył premier Australii Tony Abbott.

Walka z terroryzmem. Australia zaostrzy przepisy dotyczące obywatelstwa
(US Embassy Kabul Afghanistan/Flickr (CC BY-ND 2.0))

_ Osoby o podwójnym obywatelstwie, które są zaangażowane w jakikolwiek sposób w terroryzm, mogą utracić lub mieć zawieszone australijskie obywatelstwo. Również osoby, które urodziły się w Australii, mogą utracić pewne przywileje, jeśli złamią prawo antyterrorystyczne _ - oświadczył premier Australii Tony Abbott.

_ - Ludzie, którzy walczą przeciwko Australii, tracą obywatelstwo _ - podkreślił premier, przemawiając w siedzibie głównej policji w Canberze.

Australijskie władze od dawna ostrzegają, że kraj staje w obliczu rosnących zagrożeń, w tym zwłaszcza ze strony islamistów. Wskazują ponadto, że kilkudziesięciu obywateli Australii walczy w szeregach dżihadystycznej organizacji zbrojnej Państwo Islamskie (IS) w Iraku i Syrii i pewna część z nich najprawdopodobniej wróciła z powrotem do kraju.

_ - Australijczycy, którzy chwytają za broń wraz z ugrupowaniami terrorystycznymi, zwłaszcza gdy australijskie siły są zaangażowane w Afganistanie i Iraku, opowiadają się przeciwko naszemu krajowi i powinni być odpowiednio traktowani _ - podkreślił Abbott.

_ - Analizujemy zawieszenie niektórych przywilejów, wynikających z posiadania obywatelstwa, osobom, które są zaangażowane w terroryzm. Mogłyby one obejmować ograniczenie możliwości opuszczania Australii lub powrotu do niej, a także (ograniczenie) dostępu do usług konsularnych za granicą, czy świadczeń socjalnych _ - poinformował szef australijskiego rządu. - _ Zagrożenie terrorystyczne w kraju i za granicą rośnie i coraz trudniej jest z nim walczyć _.

W niedzielę Abbott ogłosił wnioski z pierwszego raportu dotyczącego grudniowego ataku uchodźcy z Iranu na kawiarnię w Sydney i zapowiedział zaostrzenie m.in. prawa imigracyjnego. Podczas szturmu policji zginęły trzy osoby - dwoje zakładników i napastnik.

Czytaj więcej w Money.pl
Unia: Walka z terroryzmem - tak. Ale jest warunek - _ Sprawozdanie przygotowane przez komisję senatu USA wywołuje grozę _ - mówiła Monika Hohlmeier, przemawiając w imieniu największej frakcji w Parlamencie Europejskim, Europejskiej Partii Ludowej.
18-latek zastrzelony na komisariacie Znaleziono przy nim drugi nóż potężnych rozmiarów i flagę Państwa Islamskiego.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)