Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Walka z Państwem Islamskim. Wątpliwości po skazaniu dwóch osób

0
Podziel się:

- 13 lat więzienia to za dużo. Inni dostają 4, 3, a jeden 2 lata za produkcję bomb. Gdzie tu jest sprawiedliwość - pyta rozczarowana marka skazanego.

Walka z Państwem Islamskim. Wątpliwości po skazaniu dwóch osób
(SalFalko/Flickr)
bEKWaHMB

22-letni Yusuf Sarwar i Nahin Ahmed wyjechali w maju zeszłego roku do Syrii, aby walczyć z reżimem prezydenta Assada w szeregach stowarzyszonej z al-Kaidą organizacji al-Nusra. Zaraz po powrocie, w styczniu tego roku, zostali aresztowani, w czym miała udział matka jednego z nich.

Majida Sarwar powiedziała BBC, że kiedy znalazła list syna z informacją, że wyjechał do Syrii, postąpiła zgodnie z apelem władz o pomoc rodzin w walce z radykalizacją muzułmańskiej młodzieży:

_ - Poszłam prosto na policję, podjęłam współpracę i robiłam co mogłam, by jej pomóc, ale zostałam zdradzona. 13 lat więzienia dla mojego syna to za dużo. Inni dostają 4, 3, a jeden 2 lata za produkcję bomb. Gdzie tu jest sprawiedliwość _ - pyta rozczarowana kobieta.

bEKWaHMD

Już wcześniej były doradca brytyjskiego ministerstwa spraw wewnętrznych Farooq Siddiqui domagał się innego podejścia do terroryzmu i walki wyzwoleńczej w Syrii. Siddiqui zwracał uwagę, że brytyjski wymiar sprawiedliwości nie ściga obywateli walczących w innych konfliktach zagranicą.

Ale wiceminister spraw wewnętrznych James Brokenshire powtórzył, że w brytyjskim społeczeństwie nie ma miejsca dla żadnego ekstremizmu, a ludzie powinni zachować czujność i zgłaszać władzom wszelkie podejrzenia.

Czytaj więcej w Money.pl
Wojna z Państwem Islamskim. Brytyjczycy wyślą doradców Oficerzy wojskowi, wraz z żołnierzami USA mają szkolić irackie wojsko i doradzać mu w walce z bojownikami.
Zagrożenie zamachami. Minister ostrzega Steven Blaney przestrzegł przed możliwością ataków po opublikowaniu w internecie apelu, którego autorem ma być Kanadyjczyk walczący dla Państwa Islamskiego.
Walka dżihadystami. Niemiec skazany za przynależność do Państwa Islamskiego Kreshnika Berisha przyznał, że przyłączył się do organizacji, gdyż czuł, że musi sprzeciwić się opresji i tyranii.
bEKWaHNe
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)