Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wałęsa: "Rozmawiałem z Obamą w miłej atmosferze"

0
Podziel się:

Lech Wałęsa rozmawiał z prezydentem USA Barackiem Obamą.

Wałęsa: "Rozmawiałem z Obamą w miłej atmosferze"
(PAP/Tomasz Gzell)

- _ Parę rzeczy powiedział zgodnie z moimi życzeniami _ - dodał historyczny przywódca Solidarności.

Obaj politycy uczestniczyli w uroczystej kolacji w Arkadach Kubickiego, która odbyła się po gali wręczenia Mustafie Dżemilewowi Nagrody Solidarności.

Wałęsa, pytany o swoją rozmowę z Obamą, odpowiedział: _ Ja zawsze mówię prawdę, on był ostrzeżony, więc wysłuchał dobrze, bo w formie podałem to dobrej. Parę rzeczy powiedział zgodnie z moimi życzeniami _.

Nie chciał zdradzić szczegółów rozmowy. Potwierdził jedynie, iż zachęcał Obamę, by USA ponownie objęły rolę przewodnią na świecie.

Wałęsa uczestniczył w środę w głównych uroczystościach rocznicowych związanych z 25-leciem Wolności na placu Zamkowym w Warszawie, podczas których Obama wygłosił przemówienie.

Zwracając się do Wałęsy amerykański przywódca, nazwał go _ człowiekiem, który przeskoczył mur stoczni, żeby poprowadzić naród do wolności _. _ Dziękuję Lechowi Wałęsie za jego cudowne przywództwo _ - dodał.

Podczas poprzedniej wizyty amerykańskiego prezydenta w maju 2011 roku Wałęsa nie spotkał się z Obamą. Były polski prezydent wbrew zapowiedziom nie wziął udziału w spotkaniu z amerykańskim przywódcą. Było to spotkanie w szerszym gronie z liderami b. opozycji antykomunistycznej i przedstawicielami polskich partii politycznych.

O powodach, dla których nie pojawił się na spotkaniu z Obamą, Wałęsa mówił wówczas: _ Nie pasuje mi i tylko tyle mogę powiedzieć _. Potem dodawał, że z prezydentem USA _ nie było o czym dyskutować _, a spotkanie z nim sprowadziłoby się jedynie do _ ładnej fotografii _.

Czytaj więcej w Money.pl
Danuta Wałęsa nie o taką Polskę walczyła Żona przywódcy Solidarności w pewnym momencie doznała więcej przykrości od opozycjonistów niż komunistów.
"W demokracji to musi wszystko potrwać" Były prezydent Lech Wałęsa złożył hołd pomordowanym w grudniu 1970 roku.
Lech Wałęsa chce zostać negocjatorem Lech Wałęsa mówił, że obecne kłopoty Polski są w dużej części spuścizną po 50 latach komunizmu.
Obama zakończył wizytę w Polsce. "Stoimy ramię w ramię, teraz i zawsze, za wolność waszą i naszą!" Warszawskie uroczystości 25. rocznicy wolnych wyborów zebrały przedstawicieli 50 państw.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)