Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wakacje w Hiszpanii. Rekiny przy plażach

0
Podziel się:

Czerwone flagi zakazujące kąpieli wywieszono w kurortach nieopodal Tarragony, w południowej Katalonii.

Wakacje w Hiszpanii. Rekiny przy plażach
(Mark Conlin/NMFS (domena publiczna))
bEJbDOet

Zwierzęta - żarłacze błękitne - zauważyli ratownicy.

O obecności dwóch rekinów pierwsi zaalarmowali ratownicy z nadmorskiego kurortu Torredembarra. Potem cztery żarłacze błękitne widziano w pobliżu plaż położonego opodal Altafulla. W obu miasteczkach zakazano wchodzenia do morza i rozpoczęto patrolowanie przybrzeżnych wód.

Żyjące w Morzu Śródziemnym żarłacze mają średnio 2,5 metra długości i ważą 80 kg. Zdaniem biologów, nie są groźne i w stronę plaż zwykle ściągają je morskie prądy, a nie chęć atakowania kąpiących.

bEJbDOev

W Morzu Śródziemnym żyje 45 gatunków rekinów. W ciągu stu lat, w Hiszpanii, zwierzęta te 40 razy atakowały ludzi. Żaden z ataków nie był śmiertelny. Ostatnim poszkodowanym był nurek, któremu 20 lat temu, w pobliżu Walencji rekin skaleczył rękę.

Czytaj więcej w Money.pl
Katalonia niepodległa? Będzie referendum? Madryt jest otwarty na dialog z Katalonią - zapewnił kierujący regionalnym rządem Artur Mas po spotkaniu z premierem Hiszpanii Mariano Rajoyem.
Oni nie chcą niepodległości Katalonii Kilkadziesiąt tysięcy osób wyszło na ulice Barcelony, by manifestować przeciw separatystom, którzy chcą niepodległości Katalonii.
Król Juan Carlos pozwany o ojcostwo Pozywającym jest 58-letni Alberto Sola Jimenez, który utrzymuje, że jest jego synem.
bEJbDOeW
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)