Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w burgas
20.07.2012 23:02

W zamachu w Burgas użyto trzech kilogramów trotylu

Zamachowiec samobójca o nieustalonej na razie tożsamości zdetonował bombę w autobusie przed portem lotniczym w Burgas, zabijając sześć osób

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

W dokonanym w środę zamachu na autobus z izraelskimi turystami w Burgas nad Morzem Czarnym użyto trzech kilogramów trotylu - poinformował dziś minister spraw wewnętrznych Bułgarii Cwetan Cwetanow.

_ - Mówimy o trotylu, mówimy o ilości trzech kilogramów. Kontynuowane są analizy _, dotyczące w szczególności pochodzenia materiału wybuchowego - powiedział Cwetanow państwowej telewizji BNT.

Zamachowiec samobójca o nieustalonej na razie tożsamości zdetonował bombę w autobusie przed portem lotniczym w Burgas, zabijając sześć osób: pięcioro Izraelczyków i Bułgara. O zorganizowanie zamachu Izrael oskarżył libański Hezbollah, który miał działać na zlecenie władz Iranu.

Czytaj więcej w Money.pl
Samobójca z Burgas nie był w Guantanamo Według ministra nie jest wykluczone, że zamachowiec miał wspólnika. Podkreślił, że sprawca nie był obywatelem bułgarskim.
Zamach w Bułgarii. Donald Tusk zareagował Polski premier złożył dziś kondolencje premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu w związku z zamachem w Burgas.
Kto stoi za zamachem w Burgas? Są oskarżenia Premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył libański Hezbollah o to, że stoi za zamachem bombowym przeprowadzonym dzień wcześniej w bułgarskim mieście Burgas na autobus z izraelskimi turystami.
Tagi: zamach w burgas, fakty, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz