Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Wielkiej Brytanii obława na terrorystów

0
Podziel się

Siedem osób, podejrzewanych o finansowanie organizacji
terrorystycznej i pranie brudnych pieniędzy, zatrzymano w Wielkiej
Brytanii.

W Wielkiej Brytanii obława na terrorystów
(RachelH_/CC/Flickr)
bEpVvgHp

Siedem osób, podejrzewanych o finansowanie organizacji terrorystycznej i pranie brudnych pieniędzy, zatrzymano w kilku miastach w Wielkiej Brytanii w ramach międzynarodowego śledztwa - poinformował Scotland Yard.

Wśród zatrzymanych - w Londynie, Cardiff i Coventry - jest sześciu mężczyzn i kobieta.

Operację, przygotowaną przez brytyjski wywiad i amerykański Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego, przeprowadziła jednostka antyterrorystyczna brytyjskiej policji. Zatrzymane osoby są podejrzane o _ finansowanie terroryzmu za granicą _ - czytamy w oświadczeniu londyńskiej policji.

bEpVvgHr

Zatrzymań dokonano w ramach dochodzenia dotyczącego nielegalnego wywozu z Wielkiej Brytanii czuwaliczki jadalnej, zwanej też katą. W Wielkiej Brytanii jest ona legalna. Roślina miała trafić do Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdzie jej dystrybucja znajduje się pod kontrolą państwa.

Roślina ta działa pobudzająco i jest popularną używką w krajach arabskich i w Afryce.

Policja przeszukuje obecnie mieszkania, w których dokonano zatrzymań, a także siedem budynków mieszkalnych m.in. w Londynie, Coventry.

Czytaj więcej w Money.pl
Znaleźli tajne dokumenty bin Ladena. A w nich... Z dokumentów odnalezionych w kryjówce Osamy bin Ladena wynika, że zdawał sobie sprawę, iż Al-Kaida prowadzi wojnę, której nigdy nie wygra.
Wielki cios w Google i branżę internetową W ubiegłym tygodniu grupa posłów Izby Gmin z konserwatywną posłanką Claire Perry na czele zażądała od firm internetowych, by wprowadziły automatyczne filtry blokujące treści pornograficzne.
400 osób zginęło w pracy. _ To zatrważające _ W Unii Europejskiej co trzy minuty wskutek wypadku przy pracy lub choroby zawodowej ktoś traci życie.
bEpVvgHS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)