Notowania

przemyt
12.07.2010 06:00

W Unii kwitnie przemyt chińskiego czosnku

Szlak nie wiedzie przez Polskę i Ukrainę, lecz z Chin do Norwegii, która nie należy do UE.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jiazi/CC/Flickr)

Po papierosach, alkoholu czy kradzionych samochodach przemytnicy zainteresowali się chińskim czosnkiem.

Można na nim zarobić fortunę. Szlak nie wiedzie jednak przez Polskę i Ukrainę, lecz z Chin do Norwegii - pisze _ Dziennik Gazeta Prawna. _ A ponieważ Norwegia formalnie nie należy do Unii Europejskiej, to na czosnek nie ma wysokiego cła, obowiązującego w krajach Wspólnoty. Z Norwegii wystarczy przewieźć towar przez słabo strzeżoną granicę do Szwecji i już można sprzedawać czosnek w całej Unii Europejskiej.

Przemytnicy twierdzą, że jest to bardzo opłacalny interes - tylko w zeszłym roku zarobili na transporcie czosnku 15 milionów euro. Niedawno przechwycony został kolejny transport - do Szwecji miało trafić 50 ton czosnku. Ale przemyt tego towaru nie wiąże się z wysokimi karami - w przeciwieństwie do narkotyków, za przewóz czosnku grozi tylko grzywna - czytamy w dzienniku.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ **Przemyt opłacalny jak nigdy dotąd** ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/przemyt;oplacalny;jak;nigdy;dotad,24,0,315928.html )[ ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rekordowy;przemyt;papierosow;na;granicy;z;bialorusia,115,0,587635.html )
* [ **Rekordowy przemyt papierosów na granicy z Białorusią** ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/rekordowy;przemyt;papierosow;na;granicy;z;bialorusia,115,0,587635.html )[ ]( http://news.money.pl/artykul/kolumbijska;pieknosc;podejrzana;o;przemyt;narkotykow,155,0,625563.html )
* [ **Kolumbijska piękność podejrzana o przemyt narkotyków** ]( http://news.money.pl/artykul/kolumbijska;pieknosc;podejrzana;o;przemyt;narkotykow,155,0,625563.html )
Tagi: przemyt, chiny, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz