Notowania

posiedzenia senatu
25.03.2013 11:41

W Senacie o pomocy dla byłych opozycjonistów

Parlamentarzyści zaangażowani w działalność opozycyjną w latach 70. i 80. spotkają się dziś w Senacie, by zastanowić się jak pomóc kolegom z opozycji, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

*Parlamentarzyści zaangażowani w działalność opozycyjną w latach 70. i 80. spotkają się dziś w Senacie, by zastanowić się jak pomóc kolegom z opozycji, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. *

W dyskusji udział wezmą również przedstawiciele Kancelarii Prezydenta, Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas spotkania przedstawiony zostanie raport oceniający potrzeby i zakres niezbędnej pomocy. Zaprezentowane zostaną także dotychczasowe inicjatywy zmierzające do poprawy sytuacji tych osób.

Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz zaproponuje prawdopodobnie utworzenie fundacji, której celem będzie pomoc prawna i finansowa byłym działaczom opozycji demokratycznej w Polsce. Organizatorem spotkania jest wicemarszałek Senatu Jan Wyrowiński, były działacz tej opozycji.

Czytaj więcej w Money.pl
Urny z prochami zmarłych w domu? Senat... Komisje senackie rekomendowały Sejmowi odrzucenie projektu noweli ustawy o cmentarzach i chowaniu zmarłych. Zakłada on m.in., że urny z prochami bliskich można by przechowywać w domu.
Handlują ludźmi? Będzie ich ścigać Straż... Pogranicznicy będą uprawnieni do ścigania na terenie całego kraju sprawców przestępstw związanych z handlem ludźmi.
W Senacie "pobrzękuje mikrofon ojca Rydzyka" Podczas debaty w Senacie Marek Borowski przedstawił sprawozdanie z prac połączonych komisji budżetu i finansów publicznych, ds. Unii Europejskiej oraz spraw zagranicznych nad ustawą o ratyfikacji paktu.
Tagi: posiedzenia senatu, opozycja, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, prawo, wiadmości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz