Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Sejmie debatują o uzgadnianiu płci

0
Podziel się:

Projekt ustawy zakłada, że z wnioskiem o sądowe orzeczenie w tej kwestii będzie można wystąpić po ukończeniu 18. roku życia.

W Sejmie debatują o uzgadnianiu płci
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Życie w samotności, odrzucenie, niezrozumienie, mysli samobójcze. Tak czują się osoby z zaburzeniami płci. Sejm zajął się projektem ustawy, która zakłada, że z wnioskiem o sądowe orzeczenie w tej kwestii będzie można wystąpić po ukończeniu 18. roku życia.

W tej chwili mogą to zrobić wyłącznie rodzice, nawet wtedy, gdy dziecko jest osobą dorosłą - powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej Anna Grodzka z Twojego Ruchu.

Odbywa się to na podstawie artykułu 189. kodeksu postępowania cywilnego, którego cechą jest to, że zawsze w sprawie muszą wystąpić strony.

Sąd Najwyższy w 1995 roku ustalił, że stroną tą będą rodzice - co powoduje niejednokrotnie dramatyczne skutki. _ Wyobraźmy sobie sytuację w której dorosły człowiek, czasem nawet 30-, 40-letni, decyduje się wreszcie na korektę swojej płci, a rodzice są przeciw _ - podkreśliła Anna Grodzka.

Projekt przygotowany przez klub Twojego Ruchu zakłada również, że o zmianę płci będzie można wystąpić wcześniej - w wieku 16 lat. Wtedy jednak wyłącznie za zgodą rodziców.

Czytaj więcej w Money.pl
Kontrowersje w sprawie leczenia zbrodniarzy Nawiązał on do tego, że prace nad przepisami podjęto wobec zbliżających się terminów zakończenia wyroków 25 lat więzienia odbywanych przez seryjnych zabójców
Jest decyzja w Sejmie w sprawie zmian w OFE - _ Cztery dni potrzebuje Donald Tusk i jego ekipa, żeby złupić oszczędności Polaków _ - grzmi opozycja. Prawnicy chcą zablokować zmiany w emeryturach.
Uwłaszczenie działkowców w nowej ustawie Szef rządu chce, by ustawa została uchwalona przed terminem wyznaczonym przez Trybunał Konstytucyjny, tj. przed 21 stycznia 2014 roku.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)