Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w wołgogradzie
22.10.2013 09:32

W rosyjskim Wołgogradzie atak terrorystyczny

Wybuch bomby w Wołgogradzie zabił 6 osób i ranił ponad 20.

Podziel się
Dodaj komentarz
(william veerbeek/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Wybuch bomby zabił 6 osób i ranił ponad 20. Bomba domowej produkcji wybuchła w autobusie miejskim. Według ustaleń Komitetu Śledczego, ładunek zdetonowała terrorystka-samobójczyni.

Śledczy ustalili, że terrorystka niedawno przyjęła islam i jest żoną jednego z dowódców bandy ekstremistów.

- _ Pochodząca z Dagestanu 30-letnia Naida Asijłowa weszła do autobusu nr 29 w Wołgogradzie i wysadziła się w powietrze _ - mówi rzecznik Komitetu Śledczego Władimir Markin.

Prezydent Władimir Putin jest na bieżąco informowany o prowadzonym w tej sprawie śledztwie. Natomiast premier Dmitrij Miedwiediew osobiście nadzoruje działania ratowników i lekarzy. W Wołgogradzie ogłoszono trzydniową żałobę.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny bilans zamachu bombowego w Rosji Kobieta dokonała samobójczego zamachu w autobusie komunikacji miejskiej w Wołgogradzie na południu Rosji. Zginęło sześć osób, a 27 zostało rannych - podał Komitet Śledczy FR.
Olimpiada korupcją stoi. Szokujący raport Igrzyska w 2014 roku będą najdroższymi w historii olimpiady, bo kosztować będą aż 50 miliardów dolarów. Według autorów raportu, ponad połowa tej kwoty trafiła na prywatne konta biznesmenów, urzędników i polityków.
Wielkie polowanie na muzułmanów w Rosji Operacja jest konsekwencją pojawienia się na portalach społecznościowych stron radykalnej wspólnoty nazywającej siebie Petersburskim Dżamaatem.
Tagi: zamach w wołgogradzie, rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz