Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Rosji policja torturowała prądem?

0
Podziel się:

Policjanci z posterunku w Krasnojarsku na Syberii są oskarżani o torturowanie prądem podejrzanego.

W Rosji policja torturowała prądem?
(william veerbeek/CC BY-NC 2.0/Flickr)

Jest dochodzenie w sprawie komisariatu w Krasnojarsku na Syberii. Policjanci z tego posterunku są oskarżani o torturowanie prądem podejrzanego. To ostatni w serii przypadków przemocy policyjnej ujawnionych w Rosji.

_ - Według śledczych, 16 lutego 2012 roku policjanci bili w głowę i tors 25-letniego mieszkańca Krasnojarska i razili go prądem _ - podał w komunikacie Komitet Śledczy.

Celem tych tortur było skłonienie podejrzanego do _ przyznania się do kradzieży _ - poinformowano w oświadczeniu. Nie sprecyzowano, ilu funkcjonariuszy jest zamieszanych w tę sprawę.

Doniesień o stosowaniu przez rosyjską policję przemocy pojawia się coraz więcej od czasu ujawnienia w połowie marca informacji o śmierci mężczyzny na komisariacie w Kazaniu w Tatarstanie (środkowa Rosja), gdzie zmarł zamęczony przez kilku funkcjonariuszy.

Policja w Rosji jest często oskarżana o torturowanie podejrzanych. Organizacje pozarządowe wskazują, że jest to rozpowszechniona praktyka, a jej celem jest spełnienie przez policjantów norm wykrywalności przestępstw. Za ich osiągnięcie otrzymują awanse i premie. Do niedawna władze utrzymywały, że przypadki znęcania się nad podejrzanymi są odosobnione.

Czytaj więcej o prawie w Rosji
Zabójca Anny Politkowskiej zatrzymany? Rustam Machmudow, którego Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej uważa za zabójcę dziennikarki "Nowej Gaziety" jest w rękach policji.
25 lat więzienia dla Wiktora Buta to wyrok polityczny Sąd skazał w Nowym Jorku skazał uchodzącego za największego i najbardziej poszukiwanego przemytnika broni na świecie Rosjanina w na 25 lat więzienia i grzywnę w wysokości 15 mln dolarów. Prokuratura domagała się dożywocia.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)