Notowania

tajlandia
24.03.2013 11:57

W pożarze w obozie dla uchodźców z Birmy zginęło 36 osób

Wśród około 3 700 uchodźców 2 300 zostało w wyniku ognia pozbawionych dachu nad głową. Dziś rozpoczęto budowę dla nich schronień.

Podziel się
Dodaj komentarz
(gabiglass/sxc)

Służby ratunkowe i strażacy zakończyli w niedzielę poszukiwania ofiar pożaru, który wybuchł w piątek w Tajlandii w obozie dla birmańskich uchodźców. W ogniu zginęło 36 osób - poinformował gubernator prowincji Mae Hong Son, Narumol Paravat.

_ - Ekipy ratunkowe odnalazły 36 ciał - 13 kobiet, 13 mężczyzn i 10 dzieci. Śledztwo policji nie ustaliło jeszcze przyczyn pożaru, który mógł zostać zaprószony podczas gotowania _ - powiedział.

Wśród około 3 700 uchodźców 2 300 zostało w wyniku ognia pozbawionych dachu nad głową. Dziś rozpoczęto budowę dla nich schronień.

Na granicy Tajlandii z Birmą znajdują się dziesiątki obozów dla uchodźców, którzy uciekli z kraju przed walkami armii z ugrupowaniami rebelianckimi. Obozy te, założone w latach 80. ubiegłego wieku jako tymczasowe, w lutym tego roku przyjęły około 130 tysięcy ludzi, w tym 80 tysięcy osób mających oficjalny status uchodźców. Znaczna ich część to Karenowie - członkowie mniejszości etnicznej.

Po przejęciu władzy od birmańskiej junty przez reformatorski cywilny rząd w marcu 2011 roku Tajlandia ogłosiła zamiar zamknięcia obozów dla uchodźców po unormowaniu się sytuacji w Birmie. Nowe birmańskie władze podpisały rozejm z większością rebelianckich mniejszości etnicznych, lecz uchodźcy na razie nie wrócili do kraju.

Czytaj więcej w Money.pl
Tragiczny pożar w Birmie. Zginęło 30 ofiar Trzydzieści osób zginęło, a ok. 200 zostało rannych w pożarze, który wybuchł dziś w obozie dla birmańskich uchodźców na północy Tajlandii.
Tragedia w Niemczech. Nie żyje 7 dzieci Ofiarami są kobieta i siedmioro tureckich dzieci, które miały miały od sześciu miesięcy do 16 lat.
Tragiczny pożar w Niemczech. Nie żyje 6 osób Tragiczny w skutkach pożar nieopodal Stuttgartu w Niemczech. W ogniu zginęło siedem osób w tym sześcioro dzieci.
Tagi: tajlandia, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, prawo, wiadmości
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz