Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Portugalii ministrowie nie używają służbowych telefonów

0
Podziel się:

Ministrowie rządu Pedro Passosa Coelho w obawie przed podsłuchami korzystają we wzajemnej korespondencji z prywatnych skrzynek e-mailowych.

W Portugalii ministrowie nie używają służbowych telefonów
(ec.europa.eu)

Ministrowie rządu Pedro Passosa Coelho (na zdj.) w obawie przed podsłuchami korzystają we wzajemnej korespondencji z prywatnych skrzynek e-mailowych, rzadko też dzwonią do siebie ze służbowych telefonów; wolą rozmawiać z prywatnych numerów, poinformował tygodnik _ Sol _.

Według ustaleń lizbońskiego tygodnika, członkowie centroprawicowego gabinetu wkrótce po objęciu urzędów w czerwcu tego roku wymienili się między sobą prywatnymi adresami e-maili i numerami telefonów komórkowych. _ - Rzadziej porozumiewają się za pośrednictwem oficjalnej sieci komunikacji rządowej _ - ujawnił _ Sol _ powołując się na wypowiedź jednego z ministrów.

_ - Nie zamierzam poufnych informacji, ważnych dla interesu narodowego, przekazywać za pośrednictwem służbowego telefonu komórkowego _ - wyjaśnił tygodnikowi jeden z członków nowego rządu.

Jak dowiedział się _ Sol _, ministrowie korzystają głównie z poczty elektronicznej Gmail. _ - Wybór operatora jest nieprzypadkowy. Nie dość, że jego serwery znajdują się poza Portugalią, głównie w USA, to kody dostępu do skrzynek sporadycznie są łamane przez krajowych intruzów _, wyjaśnił lizboński tygodnik.

W ocenie komentatorów porozumiewanie się ministrów za pośrednictwem prywatnych e-maili i telefonów wynika z niskiego zaufania członków rządu wobec pracowników rządowych służb komunikacji.

Pod koniec lipca tego roku prokurator generalny Fernando Pinto Monteiro poinformował, że istnieje duże prawdopodobieństwo, że czołowi politycy kraju są nielegalnie podsłuchiwani. Potwierdził też, iż posiada dowody na to, że w przeszłości proceder ten był praktykowany w Portugalii.

W marcu 2011 r. prokurator generalny zeznał przed parlamentem, że istnieje prawdopodobieństwo istnienia podsłuchów w kluczowych portugalskich instytucjach państwowych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/253/t153341.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;portugalii;tez;podsluchuja;biznes;i;politykow,83,0,880979.html) Nowa afera podsłuchowa. Na celowniku politycy Kupno odpowiedniego sprzętu jest w kraju bardzo łatwe, twierdzą eksperci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/164/t86180.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/portugalia;chce;by;bogaci;emeryci;uratowali;jej;gospodarke,141,0,885645.html) Ten kraj chce imigrantów. Starych i bagatych Portugalskie ministerstwo gospodarki zaprezentuje na jesieni program przekształcenia Portugalii w europejską Florydę. Bazuje on na przyciąganiu do tego kraju emerytów z bogatych państw Europy Północnej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t149015.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/najbiedniejsi;portugalczycy;otrzymaja;znizki;na;energie;i;transport,65,0,885569.html) Wielkie zniżki dla najuboższych. Nowa polityka Rząd Pedro Passosa Coelho przygotowuje nowe, niższe taryfy opłat.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)